ANİME

6 Harika Prime Video Anime Önerisi

Eğer sizde bazen akıllı TV karşısına bayılıp 8 TL ye Prime Video aboneliği almış ve izleyecek bir şeyler arıyorsanız aşağıdaki animeler size göre olabilir. Şahsen içlerinde en çok beğendiğim anime’yi 1 numaraya koydum ve fikirlerimi de yazının devamında paylaştım.

6.

Saekano: How To Raise A Boring Girlfriend .Flat

How to Raise a Boring Girlfriend .flat Saekano serisinin ikinci sezonudur. 2017 baharında yayınlanmış bir harem-komedi animesidir. Diğer harem komedilerinden bu animeyi ayıran özellik ise Tomoya Aki etrafındaki kızların hiçbirine ilgi göstermemektedir ama biri hariç: Megumi Katou.

İnek bir lise öğrencisi olan Tomoya Aki, bir bahar günü Megumi Katou ile karşılaşır. Amacı Megumi’ yi bir görsel roman baş karakteri yapmaktır. Utaha Kasumigaoka ile hikaye yazarlığı için, Eriri Sawamura ile görsel roman çizimleri için anlaşarak bir takım kurar. Anime dizide karakter gelişimlerini takip etmek oldukça keyif verici.

How to Raise a Boring Girlfriend .flat tam olarak 11 bölümden oluşuyor.

prime video linki

5.

Dororo

Dororo 2019 kış döneminde yayınlanmış 25 bölümlük bir tarihsel macera animesidir. Dororo bize insanlık mı? ölümlülük mü? Hangisi daha anlamlıdır? Sorusunu soruyor. Orjinal anime ilk olarak 1969 yılında yayınlanmıştı.

Babası Hyakkimaru’nun doğumunun hemen ardından uzuvlarını keserek güç karşılığında 12 iblis için kurban etti. Kısa bir süre sonra Hyakkimaru’yu nehirde bulan bir doktor, kollarını kılıçlarla değiştirdi. Yetim kız Dororo ile birlikte aynı yolda yürüyen Hyakkimaru, vücudunu geri almak için 12 şeytanı arıyor ancak iyileştikçe, gerçekte kim olduğunu yitiriyor.

Prime Video Linki

4.

Wotakoi: Love Is Hard For Otaku

Otaku; hayatını animeye adamış kişilere denen japonca bir terimdir. Wotakoi: Love is Hard For Otaku, iki Otaku’nun birbiriyle çıkmasının neye benzediğini gözler önüne sermeye çalışan bir Romantik komedi, günlük hayatı anlatan bir animedir.

2018 Yapımı ve 11 bölümden oluşan anime dört karakterin birbiriyle bağlantılı yaşamlarını anlatıyor. Anime izlemesi ve oyun oynamasıyla tanınan Hirotaka Nifuji. Manga okuması ve moda anlayışıyla tanınan Narumi Momose. Erkeklerin aşkı takıntısı olan Hanako Koyanagi ve Otaku sahnesinde maceracı ve gizli bir otaku olam Tarou Kabakura. Dörtlü, yaşamlarını gözler önünde ancak otaku gibi görünmeden sıradan bir şekilde yaşamaya çalışıyorlar.

Prime Video Linki

3.

BANANA FISH

Unutulmaz karakterleri, harika bir hikayesi ve kalp atışınızı hissettirecek anları olan bir erkek aşk hikayesi. Bu anime sizi ağlatabilir. Banana Fish, New York’ta bir çete lideri olan Ash Lynx olarak bilinen Aslan Jade Callenreese’nin ardından gelen bir aksiyon-drama animesi. Ash, yakışıklılığından dolayı şirket adamı Dino Golzine tarafından fetişleştirdi.

Bir grup gazeteci Japonya’daki çete faaliyetlerini takip etmek için New York City’i ziyaret ettiğinde, Muz Balığı olarak bilinen bir uyuşturucu salgınına yakalanırlar. Gazetecilerden biri olan Eiji Okumura, Ash’ten hoşlanır ve istemeden çetesine dahil olur.

Dizi 2018 yapımı olup 24 bölüm sürdü.

Prime Video Linki

2.

Vinland Saga

2019 yaz sezonunda başlayan Vinland Saga, tarihi bir aksiyon animesi. Hikaye, güçlenerek babasının intikamını almak isteyen bir çocuk olan Thorfinn’i konu alıyor. Savaşa karşı olan babası Thorfinn’e öldürmenin ağırlığını öğretti ve bu Thorfinn’ in önündeki en büyük engel.

Thorfinn, babasının intikamını alabilmek için kendisine öğretilen her şeyi görmezden geliyor. Hedefine ulaşmak istiyorsa güç, yürek ve cesaret testlerinden geçmesi gerekiyor.

Vinland Saga 24 bölümden oluşuyor.

Prime Video Linki

1.

After the Rain

Romantik-bohem temalı,ansızın sigara yaktırabilecek veya sizi depresif duygulara sürükleyebilecek bir yağmurlu havaları sevenler animesi.

2018 Kış sezonunda yayınlanan After the Rain Seinen-romance kategorisinde listeleniyor.

Akira Tachibana 17 yaşında koşu takımından sakatlığı sebebiyle ayrılmış yetenekli ve çekici bir lise öğrencisidir. Sakatlığı sonrasında takımdan ayrılıp Garden kafe’ de çalışmaya başlar ve 45 yaşındaki Masami Kondou’ ya aşık olur.

Bu tip ilişkiler tabu olarak görülebileceğinden Akira ne pahasına olursa olsun aşkını Kondou’ ya itiraf etmeye karar verir.

Kondou’ nun bu durumdaki tavır ve davranışları izlerken sizi düşündürüp keyiflendirecek, duygulandıracak ve bohem bir ruh haline sokacak. Belki hayatınızı sorgulamanıza sebep olacak. Vakit kaybetmeden izlemenizi öneririm.

Prime Video Linki

Makanoucchi

PC donanım meraklısı. Teknoloji, anime ve PC oyunlarına tutkulu. HardwareTurk aracılığı ile teknolojik gelişmeleri sizin için yorumluyor.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu