ANİME

DOTA Dragon’s Blood Netflix Animesi Fragmanı Üzdü

25 Mart’ ta Netflix’ de yayınlanacak olan DOTA:Dragon’s Blood isimli animasyon dizi pek de ses getirecek gibi görünmüyor. Dizi DOTA evrenine farklı bir bakış açısı sunmayacak gibi görünüyor. Animasyon dizi tıpkı Warcraft filmindeki gibi Dragon Knight Davion’ u merkeze alacak gibi görünüyor ancak umuyorum ki tüm kahramanların hikayesini kendi perspektiflerinden anlatır.

Yayınlanan fragmanla ilgili ilk hayal kırıklığımız dizinin çizimleri ve animasyon tekniklerinden yana oldu. Çizimler ve efektler o kadar kalitesiz duruyor ki bu da bana bütçenin çok kısıldığı imajını verdi. En basitinden bir Japon animasyon filmiyle kıyasladığımızdaki doku ve çizimlerin bir bütün olarak izleyiciye sunduğu keyfin yanına yaklaşamayacak gibi görünüyor. Bir DOTA oyuncusu olarak Fragmanda görünen çizimler sebebiyle çok fazla hayal kırıklığına uğradığımı gizleyemeyeceğim. Bu sebepten ötürü beklentileri düşük tutmakta fayda var, bence dizi tamamen ticari kurguyla, yapmış olmak için yapılacak gibi görünüyor.

Son dönem Netflix kurgularında bu kalitesizlik hissiyatını sıkça almaya başladım. Tıpkı işteki karı maksimize etmeye çalışan bir yönetimin son kullanıcının yaşadığı hissiyatı umursamaması gibi bir hisse kapılıyorum. Bu durum değişmezse Netflix’ in geleceğiyle ilgili kaygılarım büyüyecek.

Aşağıdaki fragmanı izleyip lütfen siz de benimle bu konudaki görüşlerinizi paylaşın:

Makanoucchi

PC donanım meraklısı. Teknoloji, anime ve PC oyunlarına tutkulu. HardwareTurk aracılığı ile teknolojik gelişmeleri sizin için yorumluyor.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu