ANİME

Kış Bitmeden İzlenecek Anime Tavsiyeleri

Kış bitmeden bu animeleri mutlaka izlemelisiniz.

Animelerin yayınlanma sezonları ve mevsimsel hissiyatları farklıdır. O yüzden kış bitmeden izlenmesi gereken kıyıda köşede kalmış animeleri bir yazı ile sizlere duyurmak istedim. Başlamadan değinmek istediğim notka; Attack on Titan veya Boku no Hero Academia gibi animeleri de bu listeye almak isterdim ancak özellikle bu ikisinden gerçekten çok sıkıldım. Böyle biraz can sıkıcı olduklarında izlemeyi hemen bırakıyorum, sonunu bile merak etmediğim animeler oluyor.

Dr. Stone

Tür: Bilim Kurgu, Kıyamet Sonrası Hayat, Macera

Dr. Stone Shōnen Jump’da yayınlanan bir japon manga serisi olarak oluşturuldu. Daha sonra çok ilgi görünce anime anlaşması imzaladı.

Tüm İnsanlığın taşa döndüğü bir dünyaya uyanan bilim dehası Senku, medeniyeti yeniden inşa etmek için bilim yeteneklerini kullanmaya çalışıyor ancak kanunların olmadığı bir dünyada bunu yapmak oldukça güç olacak. Senku izleyiciler için bir nevi nasıl yapılır konularını macera ve kıyamet sonrası hayat’la birleştiriyor.

Dr. Stone IMDB Puanı 8,2

Welcome to the NHK (NHK ni Yōkoso!)

Tür: Komedi, Dram

Yirmi iki yaşındaki üniversite terk Tatsuhiro Satou neredeyse dört yıldır hikikomori. Kendini toplumdan izole ettiği hayatında, birçok komplo teorisine inanmaya başladı ancak sarsılmaz bir inanca sahip olduğu özellikle bir tane var: Hikikomori kültürünün yayılmasını teşvik etmeye adanmış şeytani bir organizasyonun varlığına inanır.

NHK ni Youkoso! Tatsuhiro’nun NHK’nın kötü entrikalarından korunmaya çalışırken hoşlandığı biriyle tanışır ve onunla buluşabilmek için tekrar toplum içine çıkabilmek adına hikikomorisi ile yüzleşmesi gerekir.

NHK ni Yōkoso! IMDB puanı 8,3

(Your Name)Kimi No Na Wa

Mitsuha, küçük bir dağ kasabasının belediye başkanının kızıdır. O, kız kardeşi ve büyükannesiyle yaşayan ve Şinto ritüellerine ve babasının belediye seçimlerinde aday olmasına ilgisiz olduğunu gizlemeyen, basit bir liseli kızdır. Sıkıcı bulduğu kasabasını terk edip şansını Tokyo’da denemeyi hayal ediyor. Taki, Tokyo’da bir İtalyan restoranında yarı zamanlı çalışan ve mimar ya da sanatçı olmayı arzulayan bir liseli genç. Her gece garip bir rüya ile küçük bir dağ kasabasında liseli bir kızın hayatını yaşamaya başlar. Hikaye zinciri, kurgusu ve karakterleriyle sizi içine çekip hiç bitmesini istemediğiniz bir yaşananlar döngüsüne tanık edecek. Etkisi bir süre sizde kalacaktır.

(Your Name)Kimi No Na Wa IMDB Puanı 8,4

Erased (Boku dake ga inai machi)

Tür: Psikolojik Gerilim, Dram, Bilim Kurgu

29 yaşındaki satoru Fujinuma zamanda yolculuk yaparak 18 sene öncesine döner. Bir çocuktur ve annesinin ölümünü, çocuk kaçırılmalarını henüz 5. sınıfa giden bir çocuğun yapabilecekleriyle engellemeye çalışır. Satoru’yu izlerken bolca hüzünlenecek, heyecanlanacak ve gerileceksiniz. Karakterlere o kadar bağlanacaksınız ki hikayelerinin sonuçlarının hep daha sonrasını anime bittikten sonra bile merak edeceksiniz.

Erased (Boku dake ga inai machi) IMBD puanı 8,5

Steins;Gate

Tür: Komedi, Dram, Bilim Kurgu

Çılgın bilim adamı Okabe ve çalışma arkadaşları çılgın buluşlar yaptıkları bir laboratuvarda vakit geçirir. Tesadüfen geçmişe mesaj gönderebilecekleri komik bir yöntem keşfederler. Bu yöntemle kimseye yakalanmadan şeytani bir kuruluş olan SERN’ü durdurmaya çalışırlar. Hikaye başlarda biraz yavaş ilerliyor ve tahammülünüzü isteyebiliyor ancak bu animeyi sonuna kadar izlememek çok büyük bir eksikliktir. Okabe ve hayatındaki insanlar sizi müthiş bir hissiyat ile baş başa bırakacak.

Steins;Gate  IMDB Puanı 8,8

Hajime No Ippo

Tür: Aksiyon, Komedi, Dram, Spor

Makonouchi Ippo sıradan bir lise öğrencisidir. Okuldan sonraki vaktinin tümünü babasından kalan aile şirketinde annesiyle birlikte çalışarak geçirir ve diğer yaşıtları gibi gençliğinin tadını çıkartmaya ayıracak vakti yoktur. Annesiyle birlikte bir balıkçılık işi yapan Ippo işin kendisine verdiği kokudan dolayı okulda zorbalıklara maruz kalmaktadır. Okul dönüşü bir zorbalık günü Takamura isimli boksörün kendisini kurtarması sonucu Ippo’nun hayatını tümüyle değiştirecektir. Ippo Takamura’ nın ayak izlerini takip ederek bir boksör olmaya karar verir. Bu yolda kendine sorduğu soru ” Güçlü olmak nasıl bir his?” in cevabını arar.

Ippo ile birlikte gerilecek, heyecanlanacak ve anime bittikten sonra gerçekten sıkı çalışmayı isteyeceksiniz.

Hajime No Ippo IMDB puanı 8,8

Makanoucchi

PC donanım meraklısı. Teknoloji, anime ve PC oyunlarına tutkulu. HardwareTurk aracılığı ile teknolojik gelişmeleri sizin için yorumluyor.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu