GÜNDEM

8 Yaşında Profesyonel Fortnite Oyuncusu Oldu

Bildiğiniz üzere Türkiye’ de 8 yaşındaki çocuklar genelde kendilerince oyunlar oynayıp çocuk olurlar ancak Z kuşağında istisnalar görüyoruz. California, USA’ dan Joseph Deen’ de bu istisnalardan biri ve Profesyonel oyuncu olarak bir anlaşma imzaladı.

Joseph Fortnite oyuncusu olarak ödeme alacağı bir anlaşma imzalayan en genç kişi oldu.

California’ lı E-spor takımı Joseph’i ana merkezlerine çağırarak ona 33.000$ imza parası ödedi ve kendisine süper hızlı bir oyun bilgisayarı hediye etti.

Fortnite, dünya çapında yüz milyonlarca oyuncu tarafından çevrimiçi olarak oynanan üçüncü şahıs tarzı bir atış ve inşa oyunudur.

Joseph anlaşma sonrası “Kontrat teklif edildiğinde kendimi harika hissettim” dedi. “Profesyonel bir oyuncu olmayı çok düşündüm, ancak 33. Takım gelene kadar kimse beni ciddiye almadı.”

California’lı Joseph, dört yaşından beri Fortnite oynuyor ve ilk kez 18 ay önce acemi e-spor takımı tarafından fark edildi.

Team 33’ün CEO’su ve kurucu ortağı Tyler Gallagher, “yetenek avcılarımdan biri benimle iletişime geçti ve ‘Joseph adlı bu çocukla tanışmalıyım, çocuk çılgın derecede iyi’ dedi.

“Onunla iletişime geçtik ve yetenek avcımla her gün olabildiğince çok bire bir maç oynamaya başladılar. Bir süre sonra gözcüm” bu çocuğa kontrat yapmalısın. Biz yapmazsak, başkası yapacak! “Dedi.”

Esportsearnings.com web sitesine göre, en çok kazanan ilk 10 Fortnite oyuncusundan sadece ikisi 18 yaşın üzerinde.

Fortnite Dünya Kupası’nın ilk ve şimdiye kadarki tek galibi, 2019’da yarışmadan 3 milyon dolarla ayrılan 16 yaşındaki Kyle “Bugha” Giersdorf tarafından kazanıldı.

O sırada oyuna yeni giren Amerikalı Joseph için bu bir ilham kaynağı oldu.

“Hayalim Bugha gibi olmak ve onun gibi oynamak. Ona saygı duyuyorum çünkü Dünya Kupası’nı kazanana kadar kimse onu ciddiye almadı ve ben de aynı hissediyorum, çünkü ben Takım 33 ile sözleşme imzalayana kadar kimse beni ciddiye almadı. “

Ancak dünyanın belli başlı yaş sertifikasyon kuruluşlarına göre Joseph, Fortnite oynamak için çok genç.

Oyun ilk olarak 2017’de çıktı ve oyun şiddet içerdiğinden PEGI 12 ve ESRB “genç” sertifikasına sahip.

Joseph’in annesi Gigi, bunun onu endişelendiren bir şey olmadığını söylüyor ve okuldan sonra günde iki veya üç saat ve hafta sonları daha fazla Fortnite oynamasına izin veriyor.

“Oyuna baktım ve yanlış bir şey yaptığımızı sanmıyorum. Oğlum dengeli bir çocuk ve iyi bir aile eğitimi var ve bu oyundan olumsuz etkilenmiyor” dedi.

Makanoucchi

PC donanım meraklısı. Teknoloji, anime ve PC oyunlarına tutkulu. HardwareTurk aracılığı ile teknolojik gelişmeleri sizin için yorumluyor.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu