GÜNDEM

Apple Global Telefon Satışında Samsung’ u Geride Bıraktı

Yeni pazar araştırma raporlarına göre Apple Inc. dördüncü çeyrekte diğer tüm telefon üreticilerinden daha fazla akıllı telefon sattı. Apple 2016′ dan bu yana ilk defa en çok satan telefon markası kategorisinde birinci oldu.

Apple yaklaşık 80 milyon iPhone satarak 2020′ nin son üç ayında 1 numara oldu. Samsung ise 62 milyon telefon satarak ikinci oldu.

Apple’ın dördüncü çeyrekte yakaladığı siparişlerdeki artış, 2019 rakamlarına bakıldığında oldukça etkileyici. Üç aylık dönemde satılan 80 milyon iPhone, 2019’un dördüncü çeyreğine göre 10 milyon adetlik bir artışı temsil ediyor. Apple, küresel akıllı telefon pazarının 2020’de araştırma şirketi Gartner’ın tahminlerine göre% 12,5 küçülmesine rağmen satışlarını arttırdı.

Apple bu sıçrayışını iPhone 12 modelindeki geniş fiyatlama politikasına ve daha yaygın 5G telefon satma hedefine borçlu. Ayrıca Apple yaklaşık 80 milyonluk telefon satışının yanında iOS platformundaki yazılımlardan olan gelirini de ciddi oranda arttırdı. Şirketin hizmetler birimi 2020′ nin son üç ayında gelirlerini %24 arttırarak 15,76 milyar dolara yükseltti.

Makanoucchi

PC donanım meraklısı. Teknoloji, anime ve PC oyunlarına tutkulu. HardwareTurk aracılığı ile teknolojik gelişmeleri sizin için yorumluyor.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu