GÜNDEM

Bill Gates: Bitcoin Bana Göre Değil

Microsoft’un kurucusu Bill Gates, Clubhouse sosyal ağında canlı bir sohbette Bitcoin’e yatırım yapmadığını söyledi.

Bay Gates, ev sahibi Andrew Sorkin’e, sıtma ve kızamık aşılarını örnek göstererek “ürün üreten” şirketlere yatırım yapmayı tercih ettiğini söyledi.

Milyarder, yatırımlarını başkaları için daha değerli olup olmayacağına göre seçmediğini söyledi.

Daha önceki bir röportajda Tesla’nın kurucusu Elon Musk’ın sanal para birimine olan coşkusunu tartışmıştı. Buradan açıkça Elon Musk’a Dünya’ ya daha faydalı olacak yatırımlar yapmanın daha erdemli olduğunun mesajını vermişti.

Bloomberg’e, “Genel düşüncem, Elon’dan daha az paranız varsa, muhtemelen dikkatli olmanız gerektiği olacaktır” dedi.

“Elon’un tonlarca parası var ve çok bilgili, bu yüzden Bitcoin’inin rastgele bir şekilde yükselip alçalacağından endişelenmiyorum.”

Tesla’nın 1,5 milyar dolarlık para birimi satın aldığını ve bunu ödeme olarak kabul etmeyi planladığını açıklamasının ardından Bitcoin’in değeri yaklaşık% 50 arttı, ancak daha sonra% 20 düştü.

ABD Hazine Bakanı Janet Yellen, Kripto para birimi Bitcoin’i “satın alma işlemleri yürütmenin son derece verimsiz bir yolu” olarak nitelendirdi.

Bill Gates, Bitcoin konusunda uzun süredir şüpheci. 2018’de CNBC ile yaptığı bir röportajda, eğer yapabilseydi “kısa vadeli bir yatırım” yapacağını söyledi. Açığa satış veya açığa çıkarma, bir şeyi (geleneksel olarak hisseler) ödünç alma, onları satma, fiyatın düşmesini bekleme ve daha sonra daha ucuza geri alıp iade etme pratiğini ifade eder.

Makanoucchi

PC donanım meraklısı. Teknoloji, anime ve PC oyunlarına tutkulu. HardwareTurk aracılığı ile teknolojik gelişmeleri sizin için yorumluyor.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu