GÜNDEM

Chrome’dan Erişim Kolaylığı; Canlı Altyazı Özelliği

Gürültülü bir ortamda bulunuyorsanız, sağır veya işitme güçlüğü çekiyorsanız altyazılar daha cazip hale geliyor.

Aslına bakarsanız altyazılar, videoyu yapan kişilerce hazırlanıp eklenir ve ne yazık ki her videoda böyle bir imkana sahip olamayabiliyoruz. İnternette rastgele karşımıza çıkan bir videoda altyazı bulunmuyor. Chrome sağır ve işitme güçlüğü çeken insanlar için, “Canlı Altyazı” özelliği ile artık bu sorunu gideriyor diyebiliriz. Yayınlanan yeni blog yazısıyla bu özellik hakkında birkaç bilgi verilmiş.

Canlı altyazı özelliği ile beraber sosyal medya ve video sitelerinde, podcast ve radyo içeriklerinde, yerleşik video oynatıcılarda ve çoğu web tabanlı görüntülü veya sesli sohbet hizmetlerinde çalışıyor.

Aşağıda ki videodan nasıl yapılacağını görebilirsiniz.

Chrome’da Canlı Altyazı’yı açmak için Chrome Ayarları’na gidin, Gelişmiş bölümünü tıklayın, ardından Erişilebilirlik bölümüne gidin. Bu özellik şu anda İngilizce’yi desteklemektedir ve Windows, Mac ve Linux cihazlarda Chrome’un en son sürümünde dünya genelinde mevcuttur ve yakında ChromeOS’de de kullanıma sunulacaktır.

Tillabey

Bilgisayar teknisyeniyim ve işim sebebiyle teknolojiyle fazlasıyla ilgiliyim. Tabii bilgisayar oyunları en büyük vazgeçilmezim. HardwareTurk.com adresinden takip edebilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu