GÜNDEM

Elon Musk Yeni Ünvanını Aldı

Tesla, A.B.D. Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’na (SEC) yaptığı başvuruda, CEO Elon Musk’a “Technoking of Tesla”, CFO Zachary Kirkhorn’a ise “Master of Coins” ünvanlarının verileceğini açıkladı.

Firmanın CEO’su olarak yer alan Elon Musk, Twitter üzerinden takipçileriyle fazlasıyla etkileşim içinde bulunuyor. Yaptığı paylaşımları göz önüne alırsak bu şekilde bir eklemenin çok abartı olduğu söylenemez. Aynı konumda yer aldığınızı düşünün eğer mümkünse neden yapmayasınız ki.

Firma yapılan başvuruyu şu şekilde belirtti;

“15 Mart 2021 tarihinden itibaren geçerli olmak üzere, Elon Musk ve Zach Kirkhorn unvanları sırasıyla Technoking of Tesla ve Master of Coin olarak değiştirildi. Elon ve Zach, aynı zamanda İcra Kurulu Başkanı ve Finans Müdürü olarak ilgili pozisyonlarını koruyacaktır.”

Küresel çapta yaşanan krize rağmen 2020 yılı için hedeflediği satış rakamlarına ulaşan Tesla geçen sene 500.000 araç satmayı başardı. 2019 yılına oranla %36’lık bir artış gösteren Tesla, 2021 yılı için %50’nin üzerine çıkarmayı planlıyor.

İki fabrikanın yanında Avrupa’da üçüncü fabrikayı açmayı planlayan Tesla’nın en büyük problemi ise küresel çapta yaşanan pandemi ve ekonomik krizin yanında, araçlarını daha fazla tüketiciyle buluşturmak için maliyetleri düşürebilmek.

Tillabey

Bilgisayar teknisyeniyim ve işim sebebiyle teknolojiyle fazlasıyla ilgiliyim. Tabii bilgisayar oyunları en büyük vazgeçilmezim. HardwareTurk.com adresinden takip edebilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu