GÜNDEM

Google Bulut Fotoğraf Depolama Ücretli Oldu

Ücretsiz bulut depolama alanı sunan birçok Google Foto alternatifi var. Küçük bir fiyata çok fazla depolama alanı sunanlardan alternatiflerden de yazımızda bahsettik.

Google Fotoğraflar yakında “yüksek kaliteli” fotoğraflar ve videolar için ücretsiz ve sınırsız depolama hizmetini kaldıdı. Dolayısıyla Google Fotoğraflar, fotoğraflar ve videolar için yalnızca 15 GB ücretsiz bulut depolama alanı sunuyor. Belirtilen sınırı aştığınızda, daha fazla depolama alanı için ödeme yapmanız gerekecek ve bu, Google Foto’ya ücretsiz olarak yüksek kaliteli fotoğraf yükleyenler için kötü bir haber olabilir.

Google One fiyatları şu şekilde;

100GB – ₺5,79/ay ya da ₺57,99/yıl

200GB – ₺11,59/ay ya da ₺115,99/yıl

2TB – ₺28,99/ay ya da ₺289,99/yıl

15 GB bulut depolama alanının ayrıca Gmail, Google Drive ve diğer Google hizmetlerinin verilerini de içerdiğini unutmayın. Google yeni politikayı Kasım 2020’de tekrar duyurdu ve artık Google’ın politikasını kabul etmek veya başka bir bulut depolamaya geçmek isteyip istemediğinize karar vermek için 3 ayınız var. Eh, ücretsiz bulut depolama alanı sunan birçok Google Foto alternatifi var.

DigiBoxx

Hindistanın bulut depolama platformu olan DigiBoxx, 20 GB ücretsiz bulut depolama alanı sunuyor. Ücretsiz plan, Gmail entegrasyonunu ve sınırsız harici işbirliğini de destekliyor. Şirket, hizmetinin uçtan uca şifrelemeyi de desteklediğini söylüyor.

DigiBoxx, yalnızca yaklaşık 3 TL için ayda 100GB depolama alanı veriyor, Bu durum büyük fotoğraf ve video arşivi olanlar için iyi bir seçenek. Ayrıca 36 TL’ye 2 TB depolama hizmeti veren yıllık planı da satın alabilirsiniz. Bu da aynı fiyatı yıllık ödeme yapmanız demek ancak fazladan depolama alanına sahip oluyorsunuz.

Degoo

Google Foto’ya en iyi alternatiflerden biri olan Degoo’yu da deneyebilirsiniz. Şirket size 100GB ücretsiz bulut depolama alanı sunuyor ve reklam yok. Ücretsiz olarak 100 GB alan sunan böyle bir bulut depolama hizmetini nadiren bulursunuz. Tıpkı DigiBoxx gibi, Degoo da tüm dosyaların uçtan uca şifrelenmiş olduğunu, bu nedenle kullanıcıların güvenlik konusunda endişelenmelerine gerek olmadığını iddia ediyor. Ücretsiz planla yalnızca üç cihazın dosya yükleyebileceğini de belirteyim.

Bu bulut depolama hizmetine kaydolursanız fazladan 5 GB bulut depolama alanı elde edeceksiniz. Sitede kontrol edebileceğiniz başka özellikler de var. Ücretli planlara gelince, aşağıdaki görselde fiyatlamalarını paylaştım. Ancak benim önerim degoo’yu sadece 100GB ücretsiz depolama için kullanmanız. Digiboxx fiyat konusunda yıllık planda 2TB’ ı çok daha avantajlı bir fiyatla sunuyor.

Son olarak belirtmek isterim ki Degoo’ da Ücretsiz sürümde reklam da gösteriliyor, bu can sıkıcı olabilir.

Makanoucchi

PC donanım meraklısı. Teknoloji, anime ve PC oyunlarına tutkulu. HardwareTurk aracılığı ile teknolojik gelişmeleri sizin için yorumluyor.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu