GÜNDEM

Google Haritalar, Eksik Yolları Çizebileceksiniz

Navigasyon kullandığımızda trafiğe takılınca alternatif rotalar ve yollar her zaman hayat kurtarır. Bazen navigasyonun size belirlediği rota dışına çıkmak işinizi kolaylaştırabilir peki yol haritada görünmüyorsa? İşte Google bunun önüne geçmek için kullanıcıya yol çizebilme imkanı tanıyor.

Google, Haritalar‘ı kullandığımızda acaba burada yol var mı endişesini giderecek bir özellik üstünde çalışmaya başladığını duyurdu. Kullanıcıların haritalar üzerinde eksik veya yeni yolları çizmesini sağlayacak özelliği önümüzdeki aylarda 80’den fazla ülkede kullanıma sunacak.

Yeni yol düzenleme aracının, eski düzenleme aracına göre daha kullanışlı olacağını söyleyebiliriz. Öncesinde eksik bir yolu bildirmek için yolun bulunduğu yere bir işaret bırakıp ardından yolun adını yazarak bunu Google’a gönderiyordunuz.

Google Haritalar üzerinde bir yolun eksik olduğunu gördüğünüz zaman yan menüden “harita düzenleme” kısmına tıklayarak ilgili seçeneklerden “Yol yok” seçeneğine basıp yolu harita üzerinde işaretleyerek Google’a gönderebilirsiniz.

Yeni gelecek yol düzenleme aracının amacı, kitleler tarafından yapılacak güncellemelerle Google Haritalar’ı Dünya’yı dolaşmak için kullanan kişilere daha iyi bir deneyim sunmak. Eklenen veya düzenlenen yol bilgilerinin doğruluğundan emin olmak için bir takım önlemler alacağı belirtildi.

Google tarafından yayınlanan blog yazısına buradan ulaşabilirsiniz.

Tillabey

Bilgisayar teknisyeniyim ve işim sebebiyle teknolojiyle fazlasıyla ilgiliyim. Tabii bilgisayar oyunları en büyük vazgeçilmezim. HardwareTurk.com adresinden takip edebilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu