GÜNDEM

Grand Theft Auto: Rockstar Leeds’in kurucusu Gordon Hall 51 yaşında öldü

Dünyaca ünlü başarılı Grand Theft Auto oyunları serisine ün kazandıran stüdyolardan birini kuran bir oyun geliştiricisi 51 yaşında öldü.

Gordon Hall, daha sonra Rockstar Leeds olan ve konsollar için açık Dünya oyununun versiyonlarını yaratan Möbius Entertainment’ı kuran kişidir. İngiltere’nin Doncaster kentinden olan Hall ayrıca popüler video oyunu olan Red Dead Redemption’un yapımında çalışmıştı.

Rockstar Games yaptığı açıklamada “Gerçekten harika oyunların yapımına yardım etti.” dedi.

Bay Hall, daha sonra Rockstar’ın ana şirketi Take Two tarafından satın alınan ve Rockstar Leeds olarak yeniden markalaşan Möbius’u 1997 yılında kurdu.

Şirket, Hall’ un ayrıca Grand Theft Auto: Chinatown Wars’ın yaratılmasında “etkili” olduğunu söyledi.

Wakefield merkezli geliştirici Team17’nin kurucularından olan arkadaşı ve eski meslektaşı Martyn Brown, Bay Hall’u “Türünün tek örneği” olarak nitelendirdi.

“Gordon’un hayatımızda olması harika bir şeydi, inanılmaz derecede motive edici ve pozitif bir kişilikti,” dedi.

“İnsanlarla nasıl çalıştığını ve onların yeteneklerini nasıl daha yukarıya ve öteye taşıdığını, ekibini, projesini ve şirketini nasıl zirveye taşıdığını birçok kez ilk elden gördüm.”

Şu anda Five Aces Publishing’de olan Bay Brown şunları ekledi: “O, herkesi, özellikle de yerel üniversitelerdeki öğrencileri cesaretlendirmek için çok zaman harcayan inanılmaz derecede cömert bir ruhtu.”

Genellikle GTA olarak bilinen Grand Theft Auto, Rockstar Games tarafından yapılmıştır ve tüm zamanların en çok satan oyun serilerinden biridir.

Rockstar Games basın sözcüsü, “Huzur içinde yatsın, kayıpları için ailesine ve arkadaşlarına başsağlığı dileriz.” Dedi.

Şüphesiz ki bu durum tüm GTA severler için üzücü.

Makanoucchi

PC donanım meraklısı. Teknoloji, anime ve PC oyunlarına tutkulu. HardwareTurk aracılığı ile teknolojik gelişmeleri sizin için yorumluyor.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu