GÜNDEM

Harman Kardon Invoke, Cortana’sız Kaldı.

Microsoft ve Harman Kardon işbirliği sonucu ortaya çıkarılan sanal asistan “Invoke” bu sene alacağı son güncellemeden sonra sadece bluetooth hoparlör olarak hizmet verecek.

Sanal asistan modası uzun bir süre gündemi meşgul etmişti. 2017 yılında Microsoft ile Harman Kardon, Invoke model sanal asistanını 199 $’dan görücüye çıkarmıştı. Rakiplerine oranla kötü sayılmayacak bir performansa sahip olan Invoke, asistan olarak yolun sonuna geldi. Güncellemenin asıl nedeni, Microsoft’un Cortana’yı sanal asistan kategorisinden çıkarıp Microsoft 365’te üretkenlik odaklı yapay zeka destekli bir yazılıma çevirecek olmasıdır. Tabii bu güncellemeden sonra Invoke artık bluetooth hoparlörden başka bir şey olmayacak.

Bunun yanında Harman Kardon Invoke cihazını satın alanlar aslında öncelikle sanal bir asistana sahip olmak için almışlardı fakat Microsoft’un bu kararı sebebiyle yayınlanacak güncelleme sonrasında bluetooth hoparlör olarak kullanılabilecek. Mağduriyet oluşmaması adına Invoke cihazına sahip kullanıcılara 50 $ değerinde bir hediye çeki tanımlamaya başladı. Bu siteden hediye çekine uygun olup olmadığınızı kontrol edebilir, ardından hediye çeki talebinde bulunabilirsiniz.

Harman Kardon, gelecek son güncellemenin detaylarını ve bu güncelleme hakkında oluşacak sorulara cevap olması amacıyla Harman Kardon Invoke S.S.S. sayfasını hazırladı. Harman Kardon, 31 Haziran 2021 tarihine kadar cihazların güncelleme almış olması gerektiğini belirtiyor eğer Invoke model bir cihaza sahipseniz sayfaya göz atmanızda fayda var.

Tillabey

Bilgisayar teknisyeniyim ve işim sebebiyle teknolojiyle fazlasıyla ilgiliyim. Tabii bilgisayar oyunları en büyük vazgeçilmezim. HardwareTurk.com adresinden takip edebilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu