GÜNDEM

HP, HyperX’i 425 Milyon Dolara Alacak

Kingston, RAM ve flash bellek işini yapmaya devam edecek, HP çevre birimleri kategorisini alacak.

HP dün, Kingston Technologies ile HyperX’i yaklaşık 425 milyon $ değerinde bir anlaşmayla satın almak için bir anlaşmaya vardığını duyurdu. Şirket, yasal onay bekleyen anlaşmanın 2021’de tamamlanmasını beklediğini söyledi.

HP, HyperX’i yalnızca oyun çevre birimleri portföyü için satın aldığını açıkça belirtti. HyperX, oldukça iddialı ve yaygın bir şekilde Oyuncu Kulaklıkları, Klavyeler ve Mouseların yanı sıra neredeyse çoğu yayıncıda görebileceğiniz yayıncı mikrofonlarını üretiyor ve başarılı bir şekilde konumlandırıyor. HP, Kingston’ın satın alma işleminden sonra HyperX markası ile “oyuncular ve meraklılar için DRAM, flash ve SSD ürünlerini elinde tutacağını” söyledi.

Görünüşe göre HP, HyperX ve Omen’in birlikte var olmasını planlıyor. Şirket duyuruda, “HP’nin bu satınalma ile beraber fazla başarı yakalayamadığı oyuncu ekipmanları ve çevre birimleri kategorisinde daha geniş bir pazar payı elde etmeyi amaçlıyor. Ayrıca HP, bu kategorideki satın alma tamamlandıktan sonra çok daha yenilikçi ürünler ve geliştirmeler yayınlayacağını bildirdi.

HP’nin HyperX’in konsol oyun ürünleriyle ne yapmayı planladığı belli değil. Marka, PlayStation, Xbox ve Nintendo konsolları için çeşitli kulaklıklar ve şarj aksesuarlarının yanı sıra Switch sahiplerine pazarlanan bir microSD kartı bünyesinde barındırıyor.

HyperX, HP’nin oyun odaklı tek markası olmayacak. Şirket halihazırda dizüstü bilgisayarlar, önceden oluşturulmuş yani hazır masaüstü bilgisayarlar, monitörler, klavyeler, fareler, kulaklıklar ve markanın web sitesinde “Gear” olarak bundle yapılmış bazı çeşitlilikleri içeren bir dizi Omen ürünü sunuyor.

Kingston, HyperX markasını ilk olarak 2002 yılında bir takım yayınlandığı zamana göre yüksek performanslı DDR1 bellekle piyasaya sürdü. Marka, o zamandan beri PC ve konsol oyunlarının yanı sıra temel bellek ürünleriyle ilgili geniş bir çevre birimleri yelpazesine genişledi.

Bu satın alma sonrasında HP tarafında piyasa değerlemelerinde bir artış yaşanabilir. Firma da böyle bir artışı beklediklerini belirtti. Yani bu satın almadaki amaçlardan biri de HP’ nin para piyasalarındaki şirket değerini arttırmak.

Sponsorluk ve iş birlikleriyle profesyonel yayıncılarla çok güçlü iş birlikleri yapan HyperX ürünlerini Türkiye için el yakan cinsten fiyatlasa da başarılı bir şekilde konumlandırabildi. Bakalım HP markanın bu başarıları üzerine neler ekleyecek, hep birlikte göreceğiz.

Makanoucchi

PC donanım meraklısı. Teknoloji, anime ve PC oyunlarına tutkulu. HardwareTurk aracılığı ile teknolojik gelişmeleri sizin için yorumluyor.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu