GÜNDEM

Instagram Live Rooms Kullanıma Açıldı

Instagram Live Rooms Kullanıma Açıldı

Live Rooms uygulamasını kullanıma sundu. Hatırlarsanız Instagram 2016 yılında iki kişiyle sınırlı olarak başlayan Instagram Live hizmetiyle beraber gerçek zamanlı görüntülü görüşmeye imkan sağlıyordu. Clubhouse ve Twitter’ın son zamanlarda çıkışlarıyla beraber bu hizmetine bir güncelleme getirme ihtiyaçları doğmuş olmalı, iki kişiyle sınırlı olan kişi sayısını dört kişiye çekerek Live Rooms olarak kullanıma sunuyor.

Şirket tarafından yapılan açıklamada “Live Rooms’un kişi sayısını iki katına çıkarmakla daha yaratıcı fikir ve fırsatların ortaya çıkacağını umuyoruz.”

Rozetler gibi yakın zamanda eklenen araçlarla izleyiciler, içerik oluşturuculara ve yayıncılara destek verilebilecek. Live Rooms uygulamasında Rozetlerin yanı sıra Alışveriş ve Bağış uygulamaları da kullanılabilecek.

Yayınınızı kolay bir şekilde başlatabilirsiniz. Instagram’da Canlı kamera seçeneğini seçin, yayınınıza bir isim verin ardından canlı yayına katılmak isteyenleri ekleyip başlayabilirsiniz. Yayın sahibi istediği kişiyi ekleyip çıkarabilir. Bunun yanında canlı yayına katılan kişilerin takipçilerine bildirim gönderilir.

Eğer Instagram topluluk kurallarını ihmal ettiğiniz için canlı yayın erişimi iptal edilmiş kişiler bu odalarda yer alamıyor. Raporlama, engellenen yorumlar ve yorum filtreleri canlı odalarda geçerli olacağını unutmayın. Etkileşim daha fazla olacağı için kontrol mekanizması daha aktif olarak çalışacak.

Tillabey

Bilgisayar teknisyeniyim ve işim sebebiyle teknolojiyle fazlasıyla ilgiliyim. Tabii bilgisayar oyunları en büyük vazgeçilmezim. HardwareTurk.com adresinden takip edebilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu