GÜNDEM

Microsoft Word’e Kelime Tahmini Özelliği Ekleniyor

2020 yılında Microsoft kullanıcı tarafından yazılan metinlerde kelime önerilerinde bulunmak için makine öğrenimini kullanan özelliği Word’e getireceğini duyurdu. Bu duyurunun hemen ardından özellik Beta olarak kullanıcıların deneyimine sunuldu. Microsoft Beta testleri sonucunda bu özelliği artık herkesin kullanımına sunmaya hazır.

Microsoft’ un yol haritası bu özelliğin Word’ de Mart ayından itibaren sunulacağını gösteriyor. Özellik siz Word’ de metne dayalı yazı yazarken size kelime önerilerinde bulunacak veya kelimenizi yazarken aşağıda çıkarttığı kelime önerileriyle yazılarınızı hızlandıracak. Bu uygulama ile kullanıcıların daha verimli yazması amaçlanıyor. Özellik kişiye göre optimize edilebilir olacak. İstediğiniz ölçüde bu özelliği kullanmayı kendinize göre özelleştirebileceksiniz.

Microsoft Makine öğrenimini kullanan sistem sizin yazı yazma stilinizi analiz ederek yaptığı önerileri zaman içersinde geliştirecek. Eğer bu özellik canınızı sıkacak gibiyse hiç merak etmeyin, özellik tamamen kapatılabilir olacak. Ayrıca microsoft yazılarınızın güvenliğinin sağlanacağını ve bu konuda şüphe olmamasını açıklamalarına ekliyor.

Geri bildirim veya şikayetler, Word menüsündeki Yardım – Geri bildirim mekanizması aracılığı ile gönderilebiliyor olacak.

Microsoft makine öğrenimli kelime tahmini uygulaması Word için sınırlı kalmayacak. Özellik ayrıca Outlook kullanıcılarına da sunulacak.

Makanoucchi

PC donanım meraklısı. Teknoloji, anime ve PC oyunlarına tutkulu. HardwareTurk aracılığı ile teknolojik gelişmeleri sizin için yorumluyor.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu