GÜNDEM

Nokia 10.000 Kişiyi İşten Çıkartacak.

Geçmiş yıllarda büyük rağbet gören fakat teknolojiye ayak uyduramadığı için büyük sıkıntılar yaşayan Nokia, 5G teknolojisini yakalayabilmek için yeniden yapılanmaya gidiyor.

Geçen yıl göreve başlayan Genel Müdür Pekka Lundmark, bu yapılandırmanın asıl amacının maliyetlerin düşürülmesi ve AR-GE bölümüne daha fazla kaynak sağlayarak 5G teknolojisinde liderliği ele geçirmek için olduğunu belirtti.

Nokia’nın şu anda Dünya çapında 90.000 çalışanı bulunuyor ve 2016 yılında Alcatel-Lucent’i almasından bu yana binlerce çalışanla yollar ayrılmıştı. Bu yapılacak değişiklikle beraber çalışan sayısının 80-85.000 olması bekleniyor.

Nokia bir dönem en büyük cep telefonu üreticisiydi fakat Apple ve Samsung bu ünvanı elinden alarak büyük bir düşüş yaşamasına neden oldu. Telefonla olan bağını koparıp Microsoft’a sattıktan sonra telekom ekipmanlarına odaklanan Nokia 5G teknolojisini kaçırmamakta kararlı görünüyor.

Tillabey

Bilgisayar teknisyeniyim ve işim sebebiyle teknolojiyle fazlasıyla ilgiliyim. Tabii bilgisayar oyunları en büyük vazgeçilmezim. HardwareTurk.com adresinden takip edebilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu