GÜNDEM

NVIDIA, Yurtdışında Geforce Now Aylık Abonelik Fiyatlarını Yükseltti

Geforce Now beta süreci ile beraber yurtdışında aylık 5 dolar olan abonelik fiyatlarında artışa giden NVIDIA fiyatları iki kat arttırarak aylık 10 dolar, yıllık ise 100 dolar olarak belirledi.

2018 yılında Geforce Now beta sürecini başlayan ve oyunculara bu süre boyunca aylık 5 dolardan kullanım imkanı sağlayan NVIDIA, beta sürecinin Şubat 2020 yılında bitmesinin ardından kısa bir süre sonra fiyatlarında iki kat artış yaptı. Bildiğiniz üzere beta olarak sunulan projelerde sunulan fiyatlar tam olarak gerçeği yansıtmaz ve indirimli olarak oyuncuların hizmetine sunulur. Betadan çıkışla beraber gerçek ücretler belli olur.

Beta sürecinden çıkışla beraber paket isimleri de değişti. “Sınırlı Süreli Teklif” olarak görülen “Founders” paketi, artık aynı özelliklere sahip ve öncelikli erişimi vurgulayan “Priority” paketi olarak sunuluyor.

NVIDIA beta süresi boyunca kendileriyle beraber olan oyuncularını üzmemek ve yaptıkları katkıları göz ardı etmemek adına onlara “Founders for Life” adı altında hesaplarında herhangi bir aksama olmamak kaydıyla 5 dolardan abonelik yapmaya devam edebilecekler. Bu imkanlardan yeni aboneler faydalanamayacak ve olası bir aksaklıkta eski oyuncular aynı fiyattan abonelik yapamayacak.

NVIDIA geçtiğimiz aylarda Turkcell bünyesinde barındırılan serverlar aracılığı ile Türkiye’de hizmete girmişti. Geforce Now Türkiye fiyatları kabul edilebilir olmasa da Dünya geneline bakarsak 5 dolardan 10 dolara çekilen fiyatlar gayet normal duruyor. Beta süreçlerinde fiyatlar avantajlı olurken tam sürüme çıktığında gerçek fiyatlar arasında uçurum yoksa kabul edilebilir.

Tillabey

Bilgisayar teknisyeniyim ve işim sebebiyle teknolojiyle fazlasıyla ilgiliyim. Tabii bilgisayar oyunları en büyük vazgeçilmezim. HardwareTurk.com adresinden takip edebilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu