GÜNDEM

Roomba, Robot Süpürgesinde Yazılım Düzeltmesi Yapacak

iRobot 3.12.8 güncellemesinin bazı modellerde sorunlara yol açtığını duyurdu. Firma şu anda şikayetlere sebep olan yazılımın düzenlenip tekrardan yayınlanması için çalışmalarını sürdürdüğünü ifade ediyor. Hatalı yazılımdan dolayı etkilenen modellerin çoğunlukla Roomba i7 ve S9 robotlarında olduğunu dile getiren firma müşteri şikayetlerini göz önüne alarak önümüzdeki hafta yeni bir yazılım yayınlanacağını belirtti.

Müşterilerden gelen şikayetler genellikle robotun temizlik esnasında bir bölgeye sıkışıp kalma, gezinme problemleri yaşandığını, kendi başına hareket edip mobilyalara çarptığını, daha öncesinde hafızaya alınmış temizlik rotasının silindiğini yazılım sebebiyle düzgün çalışmayan robotun yeni rota çizmekte zorlandığını ve şarj ünitesine gidemeyen cihazın şarjının biterek kullanılamadığını belirtiyor.

Temizlik robotlarını kullanan müşteriler bu güncellemeden rahatsız durumda, firma ise problem yaşayan müşterilerin geri dönüşleri üzerine çalışmalarını tamamlayıp önümüzdeki haftalarda gerekli düzeltmeyi yapmak için yeni bir güncelleme yayınlayacak.

Söz konusu ev temizliği olduğunda karşınızdaki kitlenin kızgın ev hanımları olduğunu belirtmeye gerek yok. Genellikle KATYA diye isimlendirilen robotların tekrardan sorunsuz çalışması ev hanımlarının işlerini büyük ölçüde hafifletecektir.

Tillabey

Bilgisayar teknisyeniyim ve işim sebebiyle teknolojiyle fazlasıyla ilgiliyim. Tabii bilgisayar oyunları en büyük vazgeçilmezim. HardwareTurk.com adresinden takip edebilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu