GÜNDEM

Sony, PlayStation Oyunlarını Mobil Cihazlara Uyarlayacak

Mobil oyun dünyasına giriş yapmayı planlayan Sony, PlayStation oyunlarını mobil cihazlara uyarlayacak gibi görünüyor.

Sony’nin yayınladığı yeni iş ilanına bakılırsa, birkaç oyun stüdyosu ve bağımsız geliştiricilerin iş birliği ile oluşturulan PlayStation Studios içerisinde görev alacak “Mobil Ekip Lideri” aranıyor. İş ilanında aranan kritik özelliklere kısaca göz atalım.

  • 3-5 yıllık bir sürede mobil ürün yol haritası geliştirmek
  • Gelecekte oyun planları sunmak için birden fazla oyun ekibi ve ekip lideri oluşturun.
  • Birleşme ve satın alma stratejisini uzun vadeli planlarla uyumlu hale getirmek
  • Gelir ve kârlılık hedeflerine ulaşırken halihazırda geliştirilmekte olan mevcut mobil seçenek listesini yönetin.

Bu özellikleri yorumlamak gerekirse;

Birkaç sene içerisinde mobile oyun sektörüne aktif olarak giriş yapılması planlanıyor. Belirlenecek yol haritasını şu an için tahmin etmek mümkün değil, yakın zamanda bu konuyla alakalı haberleri görebiliriz. Aranan özelliklere dikkat edecek olursak PlayStation Studios’un devam eden mobil oyun projelerinin olduğunu görüyoruz. Diğer mobil oyun firmalarıyla birleşme ve satın alım yapacak olmasından Sony’nin mobil oyun sektöründe büyümeye ne kadar istekli olduğunu anlayabiliriz.

PlayStation’ın hangi oyunları mobil olarak sunacağı şu an için bilinmiyor. İnternette God of War, Uncharted oyunlarının mobil olarak geleceği dedikoduları dolaşsa da şu an için Sony tarafından yapılmış herhangi bir açıklama bulunmuyor. Mobil cihazlara gelen oyunlar genellikle aslından biraz kopmuş oluyor fakat Sony bu işin hakkını verirse sektöre sağlam bir giriş yapmış olacak.

Sizler hangi oyun serilerinin gelmesini istersiniz?

Tillabey

Bilgisayar teknisyeniyim ve işim sebebiyle teknolojiyle fazlasıyla ilgiliyim. Tabii bilgisayar oyunları en büyük vazgeçilmezim. HardwareTurk.com adresinden takip edebilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu