GÜNDEM

Spotify’ a Snapchat Gibi Özellik

Spotify’ a HiFi müzik paketinin geleceğini bir önceki yazımızda duyurmuştuk. Ayrıca platforma görsel döngüler ekleneceğini de bildirmiştik.

Spotify’ a sanatçı sayfaları özelliği geliyor ve bu sayfada snapchat benzeri videolar olacak ve bunlara “Spotify Klipleri” denecek. Snapchat bu yönden en çok kopyalanan yazılım olabilir.

Spotify Klipleri özelliği geçen yıldan bu yana test ediliyor. Önce bu özellik Storyline adıyla Kelly Clarkson ve J Lo. gibi bazı sanatçılar için denenmişti.

Hikayelere benzer herhangi bir özellikte olduğu gibi, Clips özelliği hayranlarla “samimi anları” paylaşmayı ve oynatma listelerinde görünecek kısa videolar toplamayı amaçlıyor. Bu özellik bir pazarlama aracı olduğu için, sadece sanatçıların kullanımına sunulması şaşırtıcı değil. Gelecekte bu değişikliklerin herkes tarafından kullanılabilmesi büyük olasılıkla Spotify’ın tüm kullanıcı tabanında yankı uyandırıp uyandırmayacağına bağlı olacak ama böyle bir özellik spotify sadakatini arttırabilir.

Spotify, oynatma listelerini göz alıcı görsellerle zenginleştirmek için başka araçlar da duyurdu. Canvas döngüsel videolar eklemek için, Marquee (tam ekran, sponsorlu reklam) yeni sürümlerin ve sponsorlukların reklamını yapmak için kullanılacak.

Spotify’a geçen sene 76.000 sanatçı yeni müzik listelerini yüklemişti.

Makanoucchi

PC donanım meraklısı. Teknoloji, anime ve PC oyunlarına tutkulu. HardwareTurk aracılığı ile teknolojik gelişmeleri sizin için yorumluyor.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu