GÜNDEM

Super Nintendo World, Covid Gecikmelerinin Ardından Japonya’da Açıldı

Nintendo’nun ünlü Süper Mario Dünyası’na adanmış bir tema parkı, yaklaşık bir yıl sonra Japonya’da misafirlerin kullanımına açıldı.

İnşa edilmesi yaklaşık 0,5 milyar dolara (0,36 milyar dolar) mal olan Super Nintendo World, geçen yaz açılacaktı ancak koronavirüs salgını nedeniyle açılışı ertelendi.

Şuan covid seyahat yasaklarından ötürü yalnızca Japon ziyaretçiler parka gidebiliyor.

Bu park aslında Nintendo için, sanal bir oyun şirketi olmaktan fiziksel eğlence şirketine geçişin bir parçasını temsil ediyor.

İlk başta park, sosyal mesafe önlemlerine uymak için ziyaretçi kapasitesinin yalnızca yarısını içeri alacak. Ziyaretçilerin çoğunun alanda maske takması gerekecek.

Park, ilki 1985 yılında piyasaya sürülen ve bir tesisatçı ve kardeşinin maceralarını konu alan, pek çoğumuzun Atari oyun sürümünü bildiği Nintendo’nun Mario oyunlarındaki seviyelere göre modellenmiş.

Mario oyunları dünya çapında 370 milyondan fazla oyun sattı ve satışlar halen devam ediyor.

Yeni tema parkındaki en popüler ziyaret alan bölümlerden biri, ziyaretçilerin kırmızı bir şapkaya konumlandırılmış artırılmış sanal gerçeklik gözlüğü ile bir Mario Kart yarışına katılacağı alan.

Park ziyaretçileri anahtarları toplama, jetonları kullanma, fiziki Nintendo dünyasında mini oyunlar oynama ve hatta bir akıllı telefon uygulaması aracılığıyla diğer ziyaretçilerle takım kurmaya yarayan fiziki bir oyun deneyimi sunuyor.

LA, Orlando ve Singapur’daki Universal Stüdyolarında üç tane daha Super Nintendo World parkı inşa ediliyor.

Pandemi geçer ve tekrar rahat rahat seyahat etmeye başlarsak, bu park ülkeye yapacağınız bir seyahatte sizi monotonluktan kurtarabilir.

Makanoucchi

PC donanım meraklısı. Teknoloji, anime ve PC oyunlarına tutkulu. HardwareTurk aracılığı ile teknolojik gelişmeleri sizin için yorumluyor.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu