GÜNDEM

Telegram Sesli Sohbet 2.0 ile Sıçrama Yapmayı Planlıyor

Kullanıcılarının isteklerini göz ardı etmeyen Telegram, Clubhouse ile beraber sesli sohbet özelliğinin öne çıkması üzerine daha önce 2020 Aralık ayında kullanıma sunduğu Sesli Sohbet’in 2.0 versiyonunu yayınladı.

Telegram yaptığı işin hakkını veren ender uygulamalardan birisi olarak göze çarpıyor. Sesli sohbet özelliği geçen sene Aralık ayında yayınlanmıştı. Sesli sohbet 2.0 ile beraber bu özellik tamamıyla değişim geçirmiş. Son güncellemesiyle kullanıcıların gizliliğine dikkat ettiğini gösteren firma, sesli sohbetin özelliğini tam olarak uygulamasına eklediğini açıkladı.

Bu adresten güncellemenin ve gelen özelliklerin detaylarına erişebilirsiniz. Aşağıda sizler için derlediğimiz özeti okuyabilirsiniz.

Sınırsız Sesli Sohbetler

Kanalların ve genel grupların yöneticileri artık milyonlarca canlı dinleyiciye sahip sesli sohbetlere ev sahipliği yapabiliyor. Konuşmanız ne kadar popüler olursa olsun, yeni insanlar sizi dinleyebilecek.

Kaydedilen Sohbetler

Bazı konuşmaların geçici olması amaçlanırken, diğerleri korunmaya ve başkalarına aktarılmaya değer. Yöneticiler artık konuşmaları kaydetmek ve bunları canlı etkinliği kaçıran takipçilerine yayınlamak için sesli sohbetlerden ses kaydedebilirler.

El Kaldır

Katılımcıların sessize alındığı sohbetlerde, dinleyiciler ellerini kaldırmak ve konuşmak istediklerini yöneticilere bildirmek için buna dokunabilirler.

Konuşmacı ve Dinleyici Bağlantıları

Genel grupların ve kanalların yöneticileri artık sesli sohbeti hemen açan davet bağlantıları oluşturabilir. Konuşmacılar ve dinleyiciler için ayrı bağlantılar oluşturulabilir. Böylece katıldıklarında konuşmacılarınızın sesini açmak zorunda kalmazsınız ve onlar yaklaşan sohbeti topluluklarına tanıtmak için farklı bir bağlantı kullanabilirler.

Anonim Olarak Katıl

Kullanıcılar, bir kanaldaki sesli sohbete girerken kişisel hesaplarıyla katılma veya kanallarından biri olarak görünme seçeneğine sahiptir. Ünlüler ve tanınmış kişiler, kişisel hesaplarıyla çok fazla dikkat çekmekten kaçınmak için bunu kullanabilir.

Tillabey

Bilgisayar teknisyeniyim ve işim sebebiyle teknolojiyle fazlasıyla ilgiliyim. Tabii bilgisayar oyunları en büyük vazgeçilmezim. HardwareTurk.com adresinden takip edebilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu