GÜNDEM

Türkiye Geforce Now Fiyatları Belli Oldu

Turkcell bünyesinde Game+ aracılığı ile Türkiye’de hizmet vermesi beklenen Geforce Now fiyatları belli oldu. Avrupa ve Amerika’ya kıyasla pahalı diyebiliriz. Abonelik, kaydolma tarihi baz alınarak kademeli olarak yapılacak. Aboneliğe hak kazanan kullanıcılar sms ve email ile bilgilendirilecek.

Basic Paket

1 saatlik oturum süresi boyunca Premium paketlere oranla sınırlı şekilde faydalanacaksınız. RTX kapalı olacak ve sunuculara yoğun saatlerde bağlanmanız için sıra beklemeniz gerekiyor.

Premium Paket

Sıra bekleme derdiniz olmadan, Steam, Epic ve Uplay gibi platformlardan aldığınız oyunları RTX açık şekilde oynayabilirsiniz. Bunun yanında ücretsiz oynayabileceğiniz seçeneklerde mevcuttur.

Direkt olarak Nvidia tarafından hizmet sunulan ülkelerde fiyatlandırmalara baktığımızda 6 aylık paket Avrupa’da 27.50 €’ya, A.B.D’de ise 25 $’a satılıyor.

Oyunculardan Boykot Çağrısı

Fiyatlar açıklandıktan sonra oyuncuların tepkisi gecikmedi. Geforce Now paket fiyatları için şimdiden boykot çağrıları yapılmaya başlandı. Uzun süredir artış gösteren döviz kuru yüzünden bilgisayar ekipmanlarına erişim iyice zor hale geldi.

Güncel oyunları rahat şekilde oynayabilmek için bir bilgisayar toplamak neredeyse 8.000-10.000 tl civarına mâl oluyor. Oyuncular Avrupa ve Amerika fiyatlarını göz önüne aldığında Türkiye’de sunulacak fiyatın kabul edilebilir olmasını beklerken paket fiyatının 75 ₺ olması oyuncularda huzursuzluğa neden olmuş gibi duruyor.

Nvidia, Türkiye’de ki oyuncuların çağrılarını dikkate alıp bir açıklama yapıp aksiyon alacak mı yakın zamanda göreceğiz. Alternatif olarak Bulut Oyun Sistemlerini sıraladığımız yazımıza göz atmak isteyebilirsiniz.

Tillabey

Bilgisayar teknisyeniyim ve işim sebebiyle teknolojiyle fazlasıyla ilgiliyim. Tabii bilgisayar oyunları en büyük vazgeçilmezim. HardwareTurk.com adresinden takip edebilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu