GÜNDEM

Twitter “Super Follow” Sistemini Açıkladı

Twitter gelir elde edebilmek için reklama olan bağlılığını azaltmak adına bu yıl içerisinde piyasaya süreceği iki yeni özellik ve bir güvenlik sistemi üzerinde çalışıyor. İki özellikten birisi olan “Super Follow”, kullanıcıların takipçilerinden özel içerik almasına olanak tanıyor. Diğer bir özellik olan “Topluluklar” ise belli ilgi alanına sahip insanların bir araya gelip etkileşime geçmesi planlanıyor.

Super Follow nedir?

Özellik Twitter’da gerçekleştirilen Analist Günü Etkinliği’nde duyuruldu. Daha önce de belirttiğimiz gibi kullanıcılar; bonus tweet’ler, bülten abonelikleri, topluluk gruplarına erişim, videolar, özel teklifler, takipçilere özel rozet ve daha fazlasını içeren özel içerikler için takipçilerinden ücret talep edebilecekler.

Çeşitli avantajlar elde etmek için bir takipçinin ayda 4.99 $ tutarında ücret ödemesi gerekiyor. Bu sayede yayıncılar ve içerik oluşturucular, takipçileri tarafından doğrudan ödeme yapma fırsatı elde edecekler. Twitter özellik hakkında şöyle bir açıklama yaptı:

Super Follow” içerik oluşturucuların ve yayıncıların kitleleri tarafından doğrudan desteklenmesine olanak tanıyacak ve onları kitlelerinin sevdiği içerikleri oluşturmaya devam etmeye teşvik edecek.

Topluluklar ne işe yarayacak?

Bunun yanında diğer özellik olan “Topluluklar” aynı hobi veya ilgi alanına sahip insanların bir araya gelmesinin yanında özel olarak etkileşimde bulunması ve alakalı tweetlerin paylaşılmasına olanak sağlayacak. Topluluklar özelliği ile Twitter kullanıcılarla daha fazla etkileşime geçip büyük bir açığını kapatacak gibi duruyor.

Twitter bu kadar etkileşim sonunda ortaya çıkacak ihmallerinin önüne geçebilmek için başka bir “güvenlik modu” duyurmayı da planlıyor. Bir gönderi spam veya kötü amaçlı yorumlar içeriyorsa sistem otomatik müdahale edecek. Bu özellik aktif hale getirildiğinde Twitter, kuralları dışında hareket eden hesapları otomatik olarak engelleyecek. Şu anda özelliğin ne zaman kullanıma sunulacağı belli değil.

Fikir ve önerilerinizi yorumlar kısmına yazmaktan çekinmeyin.

Tillabey

Bilgisayar teknisyeniyim ve işim sebebiyle teknolojiyle fazlasıyla ilgiliyim. Tabii bilgisayar oyunları en büyük vazgeçilmezim. HardwareTurk.com adresinden takip edebilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu