GÜNDEM

Twitter “Tweeti Geri Al” Butonunu Üzerinde Çalışıyor

Twitter son zamanlarda kullanıcılarını mutlu edecek ve Twitter’i daha kullanışlı hale getirecek birçok yeniliği test ediyor. Super Takip bu güncellemelerin başında gelirken fark edilen son özellik ise atılan tweeti yayınlanmadan geri almaya olanak sağlıyor.

Gönderilen tweetler için geri alma zamanlayıcısını test ettiğini gösteren bir görsel yayınladı. Gönder düğmesine bastıktan sonra bir zamanlayıcı çalışıyor, eğer tweeti atmaktan vazgeçerseniz “Geri Al” butonuna basıp gönderilecek tweeti iptal edebiliyorsunuz.

Bu, yayınlanan tweeti silmekle aynı etkiye sahip olsa da en büyük avantajı söz konusu kişi veya kişilerin göndereceğiniz tweeti görmesini engellemiş oluyorsunuz. Göndereceğiniz tweette yazım yanlışı tespit etmeniz halinde tekrardan silmenize gerek kalmadan düzeltme olanağı sağlıyor.

Jane Manchun Wong isimli twitter kullanıcısı tarafından tespit edilen bu özellik dışında farklı bir bilgi bulunmuyor, ne kadar süredir test edildiği bilinmezliğini korurken Twitter tarafından bu yönde çalışıldığına dair gelen herhangi bir açıklama bulunmuyor.

Twitter, bu özellik sayesinde kullanıcılarının atılan tweetleri düzenleme isteğine dolaylı da olsa yanıt vermiş gibi duruyor.

Tillabey

Bilgisayar teknisyeniyim ve işim sebebiyle teknolojiyle fazlasıyla ilgiliyim. Tabii bilgisayar oyunları en büyük vazgeçilmezim. HardwareTurk.com adresinden takip edebilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu