GÜNDEM

Volvo, 2030 Yılına Kadar Tamamen Elektrikli Araba Üretimine Geçecek.

Dünya üzerinde fosil yakıtlara olan ihtiyacı ortadan kaldırmak ve elektrikli hale gelmeleri için otomobil firmaları üzerindeki baskı giderek artmaya devam ediyor.

Volvo firması birinci sınıf elektrikli araba pazarında lider olmaya kararlı görünüyor. Firma yaptığı açıklamada 2030 yılına kadar tamamen elektrikli araba üreten bir firma yolunda ilerlediklerini, 2030 yılına gelindiğinde yalnızca elektrikli araba üreteceklerini, hibrit araçlar da dahil olmak üzere içten yanmalı motor kullanan araçlarını aşamalı olarak kaldıracağını belirtti.

İçten yanmalı araba üreten bir firmanın tamamen elektrikli araba üretimine geçecek olması ciddi anlamda köklü bir değişiklik sayılabilir. Volvo yine kendinden beklenen bir çıkış yaptı desek çokta yanlış olmaz. Firma bu kararını yüksek hızlı şarj ünitelerinin yaygınlaşması, ulaşılabilir olması ve elektrikli araçlar için yapılan mevzuat değişiklikleriyle beraber müşterilerinin elektrikli araçları benimseyecek olmasına dayandırıyor.

Tamamen elektrikli araçlar üretecek olmasının yanında Care by Volvo adını kullanarak eksiksiz, cazip ve şeffaf tüketici teklifleriyle çevrimiçi satışlara odaklanacağını belirtiyor. Elektrikli modellerinin tümünü yalnızca çevrimiçi satış kanallarıyla yapacak.

Volvo karmaşıklığı azaltmak için çevrimiçi satış kanallarına büyük yatırımlar yapmayı planlıyor. Elektrikli araçların çevrimiçi satışıyla beraber bu sektörde lider olmayı planlıyor. Care by Volvo, firmanın müşterisine geniş çaplı imkanlar sağlayan hizmetinin adıdır. Müşterilerine, çevrimiçi olarak elektrikli bir Volvo satın aldıklarında servis, garanti, yol yardımı, sigorta ve evde şarj etme seçeneklerini içeren bir bakım paketi sunuyor.

Tillabey

Bilgisayar teknisyeniyim ve işim sebebiyle teknolojiyle fazlasıyla ilgiliyim. Tabii bilgisayar oyunları en büyük vazgeçilmezim. HardwareTurk.com adresinden takip edebilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu