OYUNLAR

CAPCOM Sahte Maillere Karşı Uyardı

Resident Evil Village’nin çıkışını merakla bekleyen hayranları son günlerde “oyuna erken erişim” adı altında maillerle karşılaşabileceklerini, oyunu erken oynayabilecek olmanın heyecanı ile bu tür maillere itimat gösterilmemesi gerektiğini belirtti.

Phishing adı verilen bu yöntemin tamamen kimlik bilgilerinizi çalmaya yönelik olduğunu belirtmekte fayda var. Kullanıcıda merak uyandıracak bir yazı veya görsel, mail olarak gönderilir. Dolandırıcı sizi sahte bir sayfaya yönlendirir ve sizden kimlik bilgilerinizi girmeniz karşılığında içeriğe erişebileceğinizi belirtir. Bu tür sayfalara girmeden önce mailin kimden geldiğini, resmi mail olup olmadığına dikkat etmeniz gerekiyor. Bunlara dikkat ettikten sonra yönlendirildiğiniz sayfayı kontrol etmeyi kesinlikle unutmayın.

CAPCOM bu maillere karşı hayranlarını bilgilendiren bir basın bülteni yayınladı.

“Resident Evil Village’a “Erken Erişim Davetiyesi” adı altında ve şu anda dolaşımda olan e-postalar olduğunu bildiğimiz için bu haberi yayınlıyoruz. Gönderici adresi “no-reply@capcom.com” olarak görüntüleniyor.

Bu maillerin CAPCOM’dan gelmediğini ve yetkisiz bir şekilde dolandırıcı kişiler tarafından kimlik avı maksadıyla yapıldığı konusunda sizi bilgilendirmek istiyoruz, eğer bu tür bir mesaj aldıysanız lütfen hiçbir şekilde dosya INDIRMEYIN veya yanıt VERMEYIN ve mesajı hemen silin.

CAPCOM’dan gelen yazışmaların orijinalliğinden emin değilseniz lütfen doğrulamak için bizimle iletişime geçin.”

Resident Evil Village, 7 Mayıs’ta PC, PlayStation 4, PlayStation 5, Xbox One ve Xbox Series S-X için kullanıma sunulacak. Yeni hikaye, Resident Evil 7’de yaşanan korkunç olaylardan birkaç yıl sonra Ethan Winters ve eşi Mia ile birlikte eski kabuslarından uzak, huzur içinde yaşamasıyla başlıyor. Ancak yeni hayatlarını kurarlarken başlarına gelen hikayeyi konu alan Resident Evil Village, hayranları tarafından merakla bekleniyor.

Tillabey

Bilgisayar teknisyeniyim ve işim sebebiyle teknolojiyle fazlasıyla ilgiliyim. Tabii bilgisayar oyunları en büyük vazgeçilmezim. HardwareTurk.com adresinden takip edebilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu