OYUNLAR

Cyberpunk 2077, Güncelleme Paketi (1.2) Duyuruldu

CD Projekt Red, 2020 yılının en çok konuşulan oyunlarından birisi olan Cyberpunk 2077 için dört ana problemin özellikle üzerine durulduğu güncellemesinin yayınlanacağı bilgisini websiteleri üzerinden paylaştı.

Oyuncuların merakla beklediği Cyberpunk 2077 çıkışından bu yana bekleneni tam olarak verebilmiş değil, yeri geldi övgüleri topladı ama genel olarak sivri sözlerden nasibini fazlasıyla aldı. CD Projekt Red, Cyberpunk 2077 konusunda oyuncuların beklentisini karşıladığını söyleyemeyiz. Uzun süredir beklenen oyun çıkışından sonra buglar ve performans problemleri nedeniyle fazlasıyla eleştiriliyordu.

Geçtiğimiz ay CD Projekt Red dosyalarının hacklenmesiyle tekrar gündeme gelmişti. Korsan grup fidye karşılığında önemli bilgilerin ve oyun kaynak dosyalarının yer aldığı verileri piyasaya sürmekle tehdit etmişti.

Mart ayında yayınlanması olası görünen güncellemeyle beraber oyuncuların uzun süredir rahatsız olduğu konularda gerekli aksiyonlar alınmış görünüyor.

  • Bir suç işliyorsunuz ve polis çat diye dibinizde beliriyor. Kaçmaya bile fırsat tanımayan bu hatadan dolayı oyunculardan fazlasıyla laf işiten CD Projekt Red ilk olarak bu hatayı düzeltmekle başlamış. Bu yama ile beraber polisin gelmesi biraz zaman alacak.
  • Oyun çıktığından bu yana can sıkıcı olan diğer bir gariplik ise aracı kontrol etmenin biraz sıkıntılı olmasıydı. Güncelleme ile beraber yeni direksiyon hassasiyetine sahip bir menü eklenecek ve gerekli ayarlamaları oradan yapabileceksiniz. Karşılaştırmalı videoyu yukarıda görebilirsiniz.
  • Araçların tekerleklerinin yere değmediği, herhangi bir yere takılı kaldığında arabanızı döndürüp, sallamaya yarayacak bir özellik geliyor. Bu durumda kaldığınızda daha rahat kurtulabileceksiniz ve sevdiğiniz aracı arkanızda bırakmamış olacaksınız.

Oyunculara hareket ederken problem yaşatan yön tuşlarında özelleştirmeye gidilerek diğer bir sorununda çözümünü sunuyor.

Normalde Şubat ayında yapılması planlanan bu güncelleme, yapılan hack saldırısı sonrasında ertelenmişti. Güncellemenin duyurulmasının ardından ne zaman yayınlanacağı merak konusu olmaya başladı.

Tillabey

Bilgisayar teknisyeniyim ve işim sebebiyle teknolojiyle fazlasıyla ilgiliyim. Tabii bilgisayar oyunları en büyük vazgeçilmezim. HardwareTurk.com adresinden takip edebilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu