OYUNLAR

Final Fantasy VII Remake Intergrade, PS4 ve PS5 Karşılaştırma Videosu Yayınlandı

Square Enix geçtiğimiz ay “Final Fantasy VII Remake Intergrade” oyununu PS5 için duyurmuştu. Bununla beraber PlayStation 5 sürümünde hızlı yükleme, 4K çözünürlüğün yanında daha iyi performansa sahip olacağını belirtilmişti.

Playstation Twitter hesabından paylaşılan videoda göreceğiniz üzere karşılaştırma videosu kötü bir şekilde hazırlanmış olsa da farklılıkları görmeniz açısından iyi bir kaynak diyebiliriz.

PlayStation 5 sürümünün PlayStation 4’e göre daha iyi olması gerektiği büyük bir gerçek ancak iki sürüm arasında ki farkları görebilmek adına video doğru bir pazarlama yöntemi olmuş. Videoda aydınlatma, doku ve sis efektlerinin etkisi bariz şekilde görülebiliyor. Bunun yanında oyuncuların grafiğe mi yoksa performansa mı öncelik vereceklerini seçmelerine olanak tanıyan bir mod eklenecek.  

Görsel yükseltmelerin yanı sıra FFVII Remake Intergrade, PS5’in iyi donanımı sayesinde daha hızlı yükleme sürelerine sahip olacak yeni özellikler de eklenecek. Fragman aynı zamanda farklı bir açıdan belirli anları yakalamanızı sağlayan yeni Fotoğraf Modu’nu da gösteriyor.

Son olarak Yuffie isimli karakter tüm ihtişamıyla sergilenirken bu karaktere sahip olmak için genişleme paketini satın almanız gerekiyor. 10 Haziran’da çıkacak oyuna PlayStation 4 sahipleri ücretsiz olarak erişebilecek.

Tillabey

Bilgisayar teknisyeniyim ve işim sebebiyle teknolojiyle fazlasıyla ilgiliyim. Tabii bilgisayar oyunları en büyük vazgeçilmezim. HardwareTurk.com adresinden takip edebilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu