OYUNLAR

Rainbow Six Siege Yeni Sezon “Crimson Heist” Duyurusu

Ubisoft , FPS oyunu ” Rainbow Six Siege ” için 6. yılın ilk sezonu olan ” Crimson Heist “i duyurdu. Bu duyuruyla beraber daha çok rekabetçi hale gelmesi için belli başlı değişikliklerin yapılacağı bildirildi.

Santiago Flores Lucero

Bu sezonda Arjantin’in bağrından kopup ekibe yeni katılan bir karakter olacak. Size biraz Flores’ten bahsedelim. Arjantin ordusunda görev aldı, genç, yetenekli usta bir hırsız olması ve son zamanlarda suçlara karşı Ash’le beraber savaşması sebebiyle vatandaşlık aldıktan sonra Kaliforniya’da yaşamaya başlamıştır. Öte yandan Rainbow Six Siege’nin ilk eşcinsel karakteridir.

Santiago Flores Lucero, saldırganlar ekibine katılan son operatör olarak yer aldı. Bunun yanında Flores’in temel ekipmanı, drone gibi yerleştirilebilen üzerinde uzaktan kumandalı bir patlayıcı olan RCE-Ratero Charge‘dır.

  • Drone’lara göre biraz farklı çalışıyor, yerleştirildikten sonra yalnızca ileri doğru hareket ettirilebilir.
  • Otomatik olarak patlamaya hazırlanmadan önce 10 saniye boyunca kontrol edebilirsiniz, zamanlayıcı sona ermeden önce istediğiniz zaman etkinleştirilebilir.
  • RCE etkinleştirildiğinde, en yakın yüzeye kilitlenir ve patlamadan önce 3 saniye kurşun geçirmez hale gelerek kendini korumaya alır.
  • Kurşun geçirmez zırh durumuna geçmeden yani etkinleştirilmeden önce savunmasızdır, rahatlıkla yok edilebilir.
  • Kurşun geçirmez zırh durumuna geldiğinde, RCE-RATERO’yu yok edebilecek tek şey patlayıcı hasardır. Impact Grenades, Nitro Cells, Frag Grenades vb. dahildir.
  • Ayrıca zıplayabilir, havadayken harekete geçebilir ve en yakın yüzeye yapışabilirsiniz. Bu kabiliyetlere sahip bir ekipmanla yakındaki cihazları, kapakları yok ederek veya duvarlarda yeterince delikler açıp rakip takım karşısında bir avantaj elde etmek için kullanılabilirsiniz.

Harita

Doğudaki merdivenleri mola odasına bağlayan bir balkon, genişletilmiş bir tuvalet ve bazı yıkılabilir duvarların kaldırılması gibi çeşitli değişikliklerle “Sınır” haritası da yeniden düzenlendi, yolunuza çıkan kağıt parçaları, dağınıklık ve gereksiz öğeler kaldırıldı.

Gonne-6

Ek olarak, tüm kurşun geçirmez cihazları yok edebilen yeni bir alt silah ” Gonne-6 ” eklendi. Tek bir atış olduğu için dikkatli kullanılması gerekmesine rağmen, güçlü savunma operatörleri için bir meta görevi görmesi bekleniyor. “Gonne-6” “Glaz”, “Dokkaebi”, “Lion”, “Finka”, “Gridlock”, “Amaru”, “Iana” ve “Zero” ile kullanılabilir.

Saldıran tarafın yetersiz kaldığına kanaat getiren Ubisoft birtakım önlemler almış.

Artık saldıran taraf savunan tarafı elde ettiği bilgilere göre silah ve teçhizatlarını değiştirebilecek. Bu durumda oyunun hazırlık aşaması oyunun başlamasını beklemeye yönelik değil, alınan aksiyona göre oyunun sonucunu tayin edecek bu sebeple artık daha dikkatli olmak zorundasınız.

Saldıran taraf olarak öldükten sonra cihazları kontrol etmenizi sağlayan fonksiyon ile artık oyun sonuna kadar boş boş bakınmak yerine takımınıza katkı sağlamaya devam edebileceksiniz. Desteğin önemini ve stratejik bir anlam vermeyi hedefliyor gibi görünüyor. Savunan tarafın zayıf kalmaması adına yeni kurşun geçirmek kameralar geliyor.

İtibar Sistemi

Uzun süredir arka planda işlenen itibar sistemi bu sezonda açıkça yer alacak. Oyun içerisinde yaptığınız doğru veya yanlış hareketlerin puanlanarak sonraki maçlarınıza yansıyacağı sinyalini veriyor. 5 seviyeden oluşan bu sistemde aşağı veya yukarı hareket ediyor olacaksınız. Seviye 0’da oyuncunun hareketleri hakkında mesajlar, uyarılar olacak ve sıralı maçlar için sıraya girememe gibi yansımalar olabilir. Cezalandırma, uyarı ve ödül sistemi işliyor olacak. Cezalar belli ama ödüllerin ne olacağı tam olarak belli değil.

Yayıncı modu ve Yenilenen Menü

Eğer Rainbow Six Siege yayını yapıyorsanız artık hedef alınmanın önüne geçebileceksiniz. Eklenen yeni ayarlarla beraber oyununuzu mahvetmek isteyen insanların sizi bulmasına sebep olacak kısımları gizleyebileceksiniz.

Tillabey

Bilgisayar teknisyeniyim ve işim sebebiyle teknolojiyle fazlasıyla ilgiliyim. Tabii bilgisayar oyunları en büyük vazgeçilmezim. HardwareTurk.com adresinden takip edebilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu