OYUNLAR

Valheim: Bir Viking Hikayesi

2 Şubat 2021 tarihinden itibaren beta sürümüne Steam üzerinden erişebildiğimiz Valheim için söylenebilecek çok şey var. Öncelikle oyunda Viking kültüründen esinlenilmiş. Hikaye İskandinav topraklarında geçiyor. Amacınız bu topraklarda Odin’in rakipleri ve rakiplerinin ortalığa bıraktığı yaratıklarla mücadele edip Valheim’i daha yaşanılabilir hale getirmekle görevlisiniz.

Oyun ilk kurulduğunda 500-600mb kadar yer kaplıyor. Grafikler boyutuna göre kabul edilebilir, sistem gereksinimleri öyle çok fazla aman aman bir şey istemiyor. Bu arada oyunun erken erişim yani beta sürecinde olduğunu tekrar hatırlatalım. Oyunda optimizasyon sıkıntıları yaşayabilirsiniz. Sistemim çok güçlü bu oyunda nasıl sıkıntı yaşıyorum diye boşa endişe etmeyin.

Türkçe arayüze sahip olan oyunu tek oynayabilmenin yanı sıra arkadaşlarınızla beraber kendi açtığınız serverda beraber oynayabilir, maceranın doruklarına çıkabilirsiniz. Açtığınız server kendi bilgisayarınızda barındırılır. Serverin devamlı aktif olmasını istiyorsanız G-portal veya benzeri bir yerden uzak sunucu satın alabilirsiniz.

Kendi köyünüzü kurabilir, sal veya devasa gemilerle keşfe çıkabilir, haritada bulunan efsanevi bossları kesip değerli eşyalar elde edebilir, topladığınız eşyaları birleştirip kendinize güçlü eşyalar ve silahlar yapabilirsiniz.

Iron Gate Studios isimli şirkette 5 kişi tarafından oluşturulan Valheim son zamanların en hızlı yükselişe geçen oyunları arasında yer alıyor. Öyle ki oyun Şubat ayında çıkmasına rağmen şu anda 3 milyonun üzerinde satış rakamını yakalamış durumda ve anlık oyuncu sayısı 500bin üstüne çıktı.

Ara ara yükselişe geçen oyunlarla karşılaşabiliyoruz umarız erken erişimde olan Valheim yakaladığı bu yükseliş ve destekle daha iyi geliştirme sağlayıp başarısını devam ettirir.

Tillabey

Bilgisayar teknisyeniyim ve işim sebebiyle teknolojiyle fazlasıyla ilgiliyim. Tabii bilgisayar oyunları en büyük vazgeçilmezim. HardwareTurk.com adresinden takip edebilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu