TEKNOLOJİ

AMD Ryzen Threadripper Pro İşlemcilerini Satışa Sunuyor

AMD, perakende sektörüne Ryzen Threadripper Pro işlemcilerini sunmaya başlıyor. Ryzen Threadripper Pro işlemcilerini Lenovo’nun Thinkstation cihazlarıyla beraber görüyorduk fakat bu anlaşmanın sona erdiğini söyleyebiliriz.

Ryzen Threadripper Pro lansmanında Zen2 mimarisi üzerine inşa edilen, 12 çekirdekten 64 çekirdeğe kadar dört farklı modelin tanıtımını yapmıştı. 8 kanal DDR4 3200 mhz destekli bellek kanalının yanı sıra, 128 PCIe 4.0 hattı, CPU başına 2 TB’a kadar ECC bellek desteği, iş istasyonlarının olmazsa olmazı güvenlik önlemleri ve yönetim araçları yer alıyor.

AMD Ryzen™ Threadripper™ PRO 3995WX$5490
AMD Ryzen™ Threadripper™ PRO 3975WX$2750
AMD Ryzen™ Threadripper™ PRO 3955WX$1150

Dört işlemciden sadece üçü satışa sunulacak. 12 çekirdekli olan modeli OEM projelere özel olacak. Bunun yanında işlemcilerle uyumlu üç üreticinin anakartları ( Supermicro M12SWA-TF, GIGABYTE WRX80-SU8-IPMI ve ASUS Pro WS WRX80E-SAGE SE WiFi) satışa sunulacak. Anakartların fiyatları şu anda bilinmiyor. İşlemcilerin perakende olarak nerede ve ne zaman satışa başlayacağı tam olarak bilinmiyor.

Tillabey

Bilgisayar teknisyeniyim ve işim sebebiyle teknolojiyle fazlasıyla ilgiliyim. Tabii bilgisayar oyunları en büyük vazgeçilmezim. HardwareTurk.com adresinden takip edebilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu