TEKNOLOJİ

Electronic Arts, Mobil Oyun Geliştiricisi Glu Mobile’ı Satın Alıyor

Electronic Arts, mobil oyun geliştiricisi Glu Mobile’ı 2,4 milyar dolarlık bir anlaşmayla satın alacak. Glu hissedarları, sahip oldukları her hisse için 12.50 $ nakit alacaklar ki bu da 5 Şubat’taki kapanış hisse fiyatına göre % 36’lık bir prim artışı demek. (not: Glu’nun kasasında 364 milyon $ nakiti var).

Glu Mobile’ ı öne çıkaran oyunlar genelde ünlü yıldırları konu alıyor;, Kim Kardashian: Hollywood ve Taylor Swift sosyal ağı, Deer Hunter, Age of Empires III(Geliştiricilerden biri) Gun Bros, Contract Killer, Project Gotham Racing Mobile ve daha pek çok oyun. Tipik Glu oyunları ücretsiz oynanır ve oyun için satın almalardan para kazanır.

EA / Glu iş birliği, son 12 ayda 1,32 milyar dolarlık getiri elde etti. Bu satın alma, EA’ nın oyuncu tabanını genişletmeye çalıştığını ve mobil pazardaki aylık 100 milyondan fazla aktif oyuncuyu hedef aldığını gösteriyor.

Makanoucchi

PC donanım meraklısı. Teknoloji, anime ve PC oyunlarına tutkulu. HardwareTurk aracılığı ile teknolojik gelişmeleri sizin için yorumluyor.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu