TEKNOLOJİ

Huawei Akıllı Telefon Pazarından Vazgeçmiyor.

Huawei kurucusu ve CEO’su Ren Zhengfei, bir yıldan uzun bir süredir uluslararası medyaya ilk kez çıktı ve şirketinin akıllı telefon işini satmak istediği yönündeki tüm söylentileri ortadan kaldırdı. Zhengfei ayrıca Amerikan şirketleriyle bileşen ve telekomünikasyon ekipmanı için iş yapma umutlarını ve Çin-ABD ilişkilerinde bir tersine dönme olasılığını yeniden canlandırdı.

Ren Zhengfei ayrıca, hüküm süren ABD Başkanı Joe Biden ile kişisel olarak konuşma ve ABD şirketleri ile Huawei arasındaki ikili ticaretin karşılıklı faydalarının ana hatlarını çizme isteğini dile getirdi.

“ABD şirketlerinin Çinli müşterilere mal tedarik etmesine izin vermek, kendi finansal performanslarına yardımcı oluyor. Huawei’nin üretim kapasitesi genişlerse, bu ABD şirketlerinin daha fazla satış yapabileceği anlamına gelir. Bu bir kazan-kazan durumu.

Yeni yönetimin politikalarını değerlendirirken bu çıkarları tartıp dengeleyeceğine inanıyorum. ABD şirketlerinin de Çin ekonomisiyle birlikte gelişebilmesi için hâlâ birçok ABD bileşeni, parçası ve makinesi satın alabilmeyi umuyoruz. ” – Ren Zhengfei

Buna ek olarak Huawei CEO’su, şirketinin “bu siyasi girdapta yer alacak enerjiye sahip olmadığı” yorumunu yaptı ve Huawei’nin 5G ağ gelişiminin ileriye dönük tüm büyük akıllı telefon oyuncuları için anahtar olduğuna inanıyor.

Bir yan not olarak Zhengfei, Apple’ın iPhone 12’sini “dünyanın en iyi akıllı telefonu” olarak ilan etti ve Cupertino’nun akıllı telefon dünyasındaki başarısı için büyük övgüde bulundu. Ayrıca, Huawei ile işbirliğinin önemini göstermek için Huawei’nin Avrupa’da 5G altyapısının güçlerini, ileri teknoloji müşterilerin 5G iPhone’larını kullandıkları belirli ağları kurduğundan bahsetti.

Makanoucchi

PC donanım meraklısı. Teknoloji, anime ve PC oyunlarına tutkulu. HardwareTurk aracılığı ile teknolojik gelişmeleri sizin için yorumluyor.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu