TEKNOLOJİ

Nvidia Yeni Kartında Kripto Madenciliğe Limit Koydu

Grafik kartı üreticisi Nvidia, PC oyuncuları için ürettiği ekran kartları kripto para birimi olan Ethereum’u çıkarmak için kullanılınca en son kartının verimliliğini kasıtlı olarak% 50 azaltacağını söyledi.

Bunun sebebi ise madencilerin oyuncular için üretilen ekran kartlarını alıp çiftlik kurması ve PC Oyuncularının yeni nesil oyunları oynamak için ihtiyaç duyduğu ekran kartlarına ulaşamaması.

Nvidia, ürünlerinin “oyuncuların eline geçmesini” sağlamak için yeni duyurdukları RTX 3060 ekran kartının madencilik performansını %50 kısıtlayarak müdahale ettiğini söyledi. Bu durumun madencilik açısından RTX 3060′ a olan talebi azaltacağı düşünülüyor.

Ancak aynı zamanda Nvidia’ nın ısmarlama bir kripto para madenciliği kartı da satması bekleniyor. Bu kart Nvidia’ nın ekran kartı gereksinimlerinin altında olacak ancak güç tüketimi ve kripto madencilikği için daha verimliliği olacak.

Hali hazırda bulunan ekran kartları “Bitcoin için verimli değil” olarak nitelendiriliyor ancak Nvidia’ nın madenciler için üreteceği bu yeni kartlar bu durumu değiştirebilir.

Makanoucchi

PC donanım meraklısı. Teknoloji, anime ve PC oyunlarına tutkulu. HardwareTurk aracılığı ile teknolojik gelişmeleri sizin için yorumluyor.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu