TEKNOLOJİ

Razer’dan Giyilebilir Teknoloji adımı: Anzu

Razer akıllı gözlük işine girdi

Oyunculuk yaşam tarzı şirketi Razer, Razer Anzu adlı bir çift akıllı gözlük ortaya çıkardı. “Anzu Akıllı Gözlükler” dokunmatik kontroller, kullanıcı tarafından duyulan hoparlörler ve özel lensleri ile “türünün tek örneği” olan giyilebilir bir cihaz olarak lanse edildi. % 35 mavi ışık filtreli lensler,% 99 UVA / UVB koruyucu polarize güneş gözlüğü ve kullanıcıların çok beğendiği değiştirilebilir lens özelliği ile lanse edildi.

Bu gözlükler, hoparlörleriyle ses sağlamak için 60 ms gecikmeli Bluetooth 5.1 teknolojisi ile çalışıyor. Razer Anzu ayrıca, kullanıcının telefonuna veya PC’sine bağlanıp konuşabilmesi için “dahili, çok yönlü bir mikrofon” ile donatılmış.

Gözlük iyi bir deneyim sunmak için dokunmatik komutlama sistemi ile birlikte geliyor . Ürün bir sesli asistanı etkinleştirebilir (bağlı bir telefon aracılığıyla), ses dosyasını çalabilir veya duraklatabilir, aramaları yönetebilir ve daha pek çok optimize edilebilir talimat ile özelleştirilebilir.. Razer’e göre, “Kullanıcı dostu bir cihaz deneyimi, EQ ayarlamaları (varsayılan, gelişmiş netlik veya tiz yükseltme), gecikme ayarları, pil durumu ve donanım yazılımı güncellemeleri sunan mevcut Android ve iOS uygulamalarını da kapsıyor.”

Razer Anzu gözlükleri, “dijital göz yorgunluğunu” azaltmak için üzerinde % 35 mavi ışık filtreleme özellikli lensleriyle birlikte geliyor. gözlük çift lens ile geliyor, “gözleri UVA / UVB ışınlarının% 99’undan korumak için”yedek bir polarize lens içeriyor.

Razer, Amerika pazarı için reçeteli lensler kullanıcılarına hizmet vermek amacıyla Lensabl ile ortaklık kurdu. Bu ortaklık ile kullanıcılar, Razer Anzu’yu satın aldıklarında normal fiyatlarına “% 15 indirimli” reçeteli lensler satın alabilecekler.

Razer Anzu gözlükleri bu hafta Razer online mağazasından çevrimiçi olarak piyasaya sürüldü. Sitede, gözlükler iki farklı stile sahip iki model olarak ortaya çıktı: biri dikdörtgen çerçeveli, diğeri yuvarlak çerçeveli. İki stil de “kolay saklama amaçlı dayanıklı ve esnek çerçeveli menteşeler” ile birlikte geliyor.

Razer Anzu’nun yaklaşık 200 USD’lik bir fiyatı var. Razer Anzu Yedek Güneş Gözlüğü Lensleri yaklaşık 30 ABD Doları fiyatla satışa sunulacak. Tüm bu ürünler 5 Mart 2021’de çevrimiçi olarak Razer mağazasında yayınlandı.

Her ne kadar Razer bu ürünleri türünün tek örneği olarak duyurmuş olsa da bu ürünün temelini oluşturan asıl modeller yaklaşık 2.5 yıldır Çin’ de satılıyordu. Üstelik çok daha uygun bir fiyatla. Tabii ki Razer bu alanda Çin’li rakiplerine göre daha rahat güvenilebilir ve uzun ömürlü olabilecek ürünler tasarlıyor ancak eğer siz de bu uygun fiyatlı Çin alternatiflerini değerlendirmek isterseniz aşağıdaki aliexpress bağlantısından siteyi ziyaret ederek inceleyebilirsiniz.

Razer Anzu Satış Sayfası Linki

Aliexpress Smart Glasses

Makanoucchi

PC donanım meraklısı. Teknoloji, anime ve PC oyunlarına tutkulu. HardwareTurk aracılığı ile teknolojik gelişmeleri sizin için yorumluyor.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu