TEKNOLOJİ

Rode Wireless GO II ve Gelişmiş Özellikleri

Rode, popüler kablosuz mikrofonunun yeni bir versiyonunu duyurdu, Rode Wireless GO II süper basit klips tasarımını korurken şimdi aynı anda iki mikrofonu destekliyor. Gizli kare dongle’lar, kullanım kolaylığı nedeniyle videograflar ve vlogger’lar arasında beğeni toplarken, ikinci nesil modeller, dahili kayıt ile birlikte menzil ve stabilitede bir artış vaat ediyor.

Wireless GO II özellik listesi, adeta vlogger ve videographer’ların dileklerini duymuş gibi. Örneğin, IV 2.4GHz dijital iletim artık 200 metreye (656 fit) kadar ses iletimi yapabiliyor. Sadece 70 metre mesafeden kayıt yapabilen birinci nesile göre büyük bir artış sağlanmış. Ayrıca cihaz artık daha yoğun Radyo Frekanslı ortamlara dayanabiliyor.

Vericide 24 saat kayıt alabilecek yerleşik hafıza bulunuyor ve cihaz çalıştırıldığı andan itibaren kayıda başlıyor. Bu özellik bağlı cihazda gerçekte kayıt tuşuna basmadığınızı fark ettiğinizde hayat kurtarıcı olabilir. Bu arada cihaz ikinci bir güvenlik kanalına -20 dB’de kaydedilen bir ses kaydı yapar, ana kanalda bozulma olması durumunda yedek görevi görebilir. Daha önce olduğu gibi, her vericide entegre bir çok yönlü yoğunlaştırıcı kapsül mikrofonu ve ayrıca harici bir yaka mikrofonu veya aynı yöntemi kullanmayı isterseniz 3,5 mm TRS girişi elde edebiliyorsunuz.

Yeni sürümde cihazlara bağlanabilirlik oldukça geliştirilmiş. Alıcıya bir kamera, telefon veya başka bir cihaz bağlamayı kolaylaştırmak için artık 3,5 mm analog TRS çıkışı, USB-C çıkışı ve iOS dijital ses çıkışı var. Ses kazanım kontrolü için 10 aşamalı ped’e genişletilebilen üç aşamalı bir ped imkanı da sunulmuş.

Yerleşik verici kaydı – yeni Rode Central uygulamasıyla kontrol ediliyor. Cihaz üzerindeki kontrol mekanizması da oldukça basitleştirilmiş. Kullanılacak tüm ayarlar yan yana kurgulanmış. Mono ve stereo modları aynı anda ayrı ayrı kayıt almayı destekliyor. Dilerseniz daha sonra bu kayıtları birleştirebilirsiniz. Ayrıca mikrofonu kapatmak için bir düğme de kurgulanmış.

Daha önce versiyonda olduğu gibi, cihazda şarj edilebilir li-ion piller var ve şarj etmek için bir USB-C bağlantı noktası yerleştirilmiş. Rode, tam şarjın 7 saate kadar kullanım için iyi olduğunu, ayrıca çalışma sürelerini en üst düzeye çıkarmak için bir güç tasarrufu modu olduğunu söylüyor. Alıcı 32 gram iken her verici 31 gram olarak tasarlanmış ve kare tutamaçları bir gömleğe, cekete veya bir kameradaki ilişiğe sabitlemek için kullanılabilen klipslere sahip.

Rode Wireless GO II, iki mikrofon ve tek bir alıcı için 299 $ fiyatıyla Amerika’ da şuan sipariş edilebilir durumda. Kutu içerisinde kameralara takmak için düz bir TRS bellek kablosu, şarj ve kayıt için bilgisayarlara bağlamak üzere USB-C – USB-A kablosu ve bir taşıma çantası yer alıyor.

Öne Çıkan Özellikler

  • Aynı anda çift kanal ses kayıt özelliği
  • Yoğun RF ortamlarında dahi 200 metreye kadar görüş alanı içerisinde ses kayıt özelliği
  • 3.5mm TRS analog ses çıkışı, USB-C ve iOS dijital ses çıkışı – evrensel olarak tüm kamera ve görüntü cihazlarıyla uyumlu
  • 24 saatin üzerinde dahili belleğe kayıt
  • Mono veya stereo kayıt modları – (her kanalı ayrı ayrı kaydedin veya post prodüksiyonda nihai esneklik için bunları birleştirin.)
  • Güvenlik kanalı, esnek kazanım kontrolü (üç aşamalı ped, 10 aşamaya genişletilebilir)
  • Dahili şarj edilebilir lityum iyon pil – 7 saate kadar pil ömrü
  • RØDE’nin Avustralya’daki titiz üretim tesislerinde tasarlanmış ve üretilmiştir.

Makanoucchi

PC donanım meraklısı. Teknoloji, anime ve PC oyunlarına tutkulu. HardwareTurk aracılığı ile teknolojik gelişmeleri sizin için yorumluyor.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu