TEKNOLOJİ

Samsung 50MP ISOCELL Dual Pixel Pro Devrimi

Samsung, geçtiğimiz yıl Galaxy S20 Ultra’da ilk 100x Space Zoom kamerasını piyasaya sürdüğünde, dijital fotoğrafçılığın önemli bir yönü olan otomatik odaklama performansını ihmal ettiği için eleştirilmişti. Samsung bu durumu içerlemiş olacak ki otomatik odaklanma ve düşük ışıkta yüksek kaliteli görseller elde etme konusu üzerinde devrim niteliğinde bir geliştirme için video yayınladı, Samsung ISOCEL Dual Pixel Pro.

Dijital fotoğraflamada kullanılan foto diyotlar yukarıdaki görsellerdeki gibi yan yana eşit bölünmüş tek bir diyottan oluşuyordu. Ancak samsung aşağıdaki görseldeki gibi diyotları çapraz bölerek hem hızlı otomatik odaklama performansı hem de daha net fotoğraflar vaad ediyor.

Yan yana eşit bölünen diyot teknolojisinde fotoğraflarda netlik elde etmek için görüntü kalitesinden ödün veriliyor ve fotoğraflar istenilen düzeyde netlenemiyordu. Otomatik odaklama yavaştı ve fotoğraflar alt, üst sağ ve soldan yeterince ışık alamıyordu, gereken duyarlılık ve hassasiyet sağlanamıyordu. Dual Pixel Pro teknolojisiyle dijital fotoğraflama sınıf atlayacağa benziyor. Video detayları aşağıda.

Makanoucchi

PC donanım meraklısı. Teknoloji, anime ve PC oyunlarına tutkulu. HardwareTurk aracılığı ile teknolojik gelişmeleri sizin için yorumluyor.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu