TEKNOLOJİ

Starlink Hızı 2 Katına Çıkacak

Starlink’ in uzaydan internet sağlayacağını bir önceki yazımızda sizinle paylaşmıştık. Daha sonrasında kullanıcılardan gelen 130Mbps download hızı ve 34 ms ping tweet’ ine cevap olarak Elon Musk bu yıl Starlink internet hızlarının 2 katına çıkacağını söyledi. Bu cevaba göre download 300 Mbps ve ping 20Ms olacak.

Ping bilgisayarınız ile karşıdaki sunucu arasındaki iletişimin gecikmesidir yani sizin internetteki komutlarınızın gerçekleşme gecikmesidir ve çok önemlidir. Özellikle rekabetçi PC oyunlarında, Geforce now, Stadia gibi bulut oyun makinelerinde oyun oynamada en büyük etkenlerden biridir. Ping yani gecikmeniz ne kadar düşükse o kadar iyi bir internete sahipsiniz.

Türkiye de ki en büyük internet problemi de ping’ den yani gecikmeden kaynaklanmaktadır. İnternetten rekabetçi oyunlar oynayan kişilerin en çok arzuladığı internet özellikleri ayrılamaz bir bütün olan hız ve minimum gecikmedir.

Makanoucchi

PC donanım meraklısı. Teknoloji, anime ve PC oyunlarına tutkulu. HardwareTurk aracılığı ile teknolojik gelişmeleri sizin için yorumluyor.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu