TEKNOLOJİ

Thunderbolt 4 Özelliğine Sahip İlk AMD Anakart: Asus Proart B550-Creator

Asus Teknik Ürün Pazarlama Müdürü tarafından Reddit’te yayınlanan gönderiye göre Asus, Proart isimli yeni bir seri çıkarılacağını duyurdu. ProArt B550-Creator, Intel’in Thunderbolt 4 denetleyicisini kullanan ilk AMD AM4 anakart olacak.

Adından da anlaşılacağı gibi oyunculardan ziyade içerik üreten kişilere kolaylık sağlama amacıyla tasarlanmış anakart olacağını görebiliyoruz.

  • İşlemciyi destekleyen VRM devre elemanlarının L şeklinde soğutucusu uzun saatler çalışmaya dayanıklı olması için geniş tutulmuş.
  • Thunderbolt 4 destekli iki adet Type-C girişine sahip, bu bağlantı noktaları üzerinden Displayport ile görüntü aktarmak mümkün olacak.
  • Bağlantı noktası olarak 2 adet 2.5Gbps LAN desteğine yer verilmiş.
  • 2 adet M.2 yuvası ve soğutucuları yer alıyor.
  • Anakartta 3 adet PCIe yuvası bulunuyor, yüksek ihtimal üst taraftaki yuvalar PCIe4 destekliyor.
  • 128 GB’a kadar desteğine sahip anakartın ayrıca XMP profil seçeneği ile yüksek frekanslarda ram performansı almak mümkün,
  • Yeni nesil, güçlendirilmiş ve içerik üreticilerin isteklerini karşılayacak ALC 1220A ses yongasıyla iş akışı ve üretimi sırasında, müzik dinlerken, film / video seyrederken yüksek ses düzeyinin keyfini çıkarabilirsiniz. Ayrıca çevreden gelen sesleri, gürültüleri ve dikkat dağıtıcı unsurları filtreleyerek ses kalitesini önemli ölçüde artıran ASUS AiNoise özelliği bulunuyor.

Asus Proart B550-Creator özellikleri tam olarak açıklanmadı. Yakın zamanda bu özelliklerin neler olacağını hep beraber göreceğiz. Detaylı bilgi ve görseller için bu sayfayı ziyaret edebilirsiniz.

Tillabey

Bilgisayar teknisyeniyim ve işim sebebiyle teknolojiyle fazlasıyla ilgiliyim. Tabii bilgisayar oyunları en büyük vazgeçilmezim. HardwareTurk.com adresinden takip edebilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu